«Жіноче тіло у традиційній культурі українців» Ірина Ігнатенко

«Жіноче тіло у традиційній культурі українців» Ірина Ігнатенко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2577 переглядів
2577 переглядів

Про книгу «Жіноче тіло у традиційній культурі українців» Ірини Ігнатенко

Книга «Жіноче тіло у традиційній культурі українців» – справжня перлина української та світової етнографії. Цей твір є фундаментальним історико-етнографічним дослідженням, що розкриває табуйовані теми минулих століть. Ірина Ігнатенко провела масштабну роботу, щоб донести читачам інтимні особливості родинного та статевого життя українського жіноцтва, показати вплив фізіології на соціальний стан жінок у другій половині XIX – на початку XX століття.

Ця етнографічно-культурна енциклопедія дасть відповіді на багато цікавих запитань, що замовчувалися в нашому суспільстві протягом десятиліть і навіть століть. Яким було сексуальне виховання наших прабабусь і прадідусів? Яким чином планували народження дітей та боролися з безпліддям? Якими були стосунки чоловіків і жінок до весілля? Цей та інший етнографічний матеріал розкриє деякі закодовані символи нашого минулого та сприятиме духовному збагаченню сучасного суспільства.

Ключова ідея, що проходить червоною ниткою крізь всю книгу – стереотипи, міфи та статеве пригноблення жінок, що їм доводилося терпіти від протилежної статі. Один з найбільш цікавих аспектів цієї праці – традиційні уявлення про жіночу красу й сексуальну привабливість в ті часи.

Монографія «Жіноче тіло у традиційній культурі українців» у своїй структурі має вісім циклів згідно з періодами життя дівчини та жінки. Вони висвітлюють еволюцію жіночого тіла та деякі фізіологічні аспекти й ставлення до них оточення (наприклад, аборти або венеричні хвороби).

Перші місячні, перший статевий акт, вагітність та пологи, фізіологічне згасання у похилому віці – ці та інші складові жіночої природи були невід’ємною частиною ритуалів та обрядів тодішньої доіндустріальної епохи. Текст книги доповнюється унікальними ілюстраціями та фрагментами поштових листівок тих років, а також великою кількістю цитат з першоджерел.

Запрошуємо вас скачати «Жіноче тіло у традиційній культурі українців» Ірини Ігнатенко на нашому сайті у форматах fb2, txt, epub або rtf. Якщо ви хочете читати онлайн цей масштабний дослідницький твір, пропонуємо скористатися матеріалами нашої електронної бібліотеки безкоштовно та без реєстрації.

Цитати з книги «Жіноче тіло у традиційній культурі українців» Ірини Ігнатенко

Праці "сороміцького" змісту не друкуються для панночок, ані для ціцькових дітей, ані для естетиків та моралістів, що стоять на рівні з ними в духовім розвою, а для людей, що бажають пізнати життя і творчість нашого народу у всіх його проявах

"На Поділлі при сильних місячних кровотечах примовляли:"Стій, кров, в рані, як вода в Йордані."

Оскільки досить часто місячні вважались за щось непристойне і сороміцьке, в народі вірили, що святі жінки не мають місячних. Саме тому кліматерій досить часто сприймався селянками як бажаний, адже вони ніби повертались у стан, в якому перебували до прокляття Богородицею. У такому разі казали, що "помили руки", адже після кліматерію мати стосунки з чоловіком вважалось непристойним.

Є народне переконання ніби у "чесної" дівчини влітку місячних не буває, а є вони тільки у жінок. Ймовірно, таке вірування виникло через уявлення про місячні як ознаку, притаманну лише "нечистим" жінкам, а "чистими" вважалися малі дівчатка, незаймані дівчата та старі жінки. Між тим заміжні жінки не приховували свого стану й досить часто ходили з плямами на сорочці.

Завантажити безкоштовно книгу «Жіноче тіло у традиційній культурі українців» Ірини Ігнатенко

Рекомендації

Відгуки на книгу «Жіноче тіло у традиційній культурі українців» Ірини Ігнатенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *