«Жовтий князь» Василь Барка

«Жовтий князь» Василь Барка

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
4611 переглядів
4611 переглядів
[uptolike]

Короткий зміст книги «Жовтий князь» Василя Барки (анотація)

Книга «Жовтий князь» – страшний і пронизливий роман про одну з найжахливіших трагедій людства за останні століття – штучний голодомор 1932-1933 років в українських селах. Василь Барка, сам переживши цей період та ставши очевидцем багатьох божевільних і моторошних речей, створив відверту та правдиву епопею з величезною історичною цінністю. Письменник ввів у сюжетну канву багато символічних образів, і найяскравішим з них став образ Жовтого князя – злого демона, що у вигляді злочинницького тоталітарного режиму несе із собою смерть, злидні, спустошеність, страждання…

Перед читачем розгортається історія родини Катранників з невеличкого селища Кленоточі. На прикладі їх розкуркулення автор показує долю багатьох селян та цілої країни в ті лихі часи. Не дивлячись навіть на несамовитий плач маленьких дітлахів, більшовики відбирали в Мирона й Дарини останні залишки їжі, залишаючи їхню родину вмирати голодною смертю.

Книга відкриває жахливі реалії тих часів, коли селяни божеволіли та були ладні на все, тільки щоб вижити, доходячи навіть до канібалізму. Але в той же час автор підкреслює: багато хто з українців не втратили власної гідності та не пішли проти своїх моральних принципів.

У романі «Жовтий князь» не лише висвітлено документальні події Голодомору, а й розкрито емоції та внутрішній світ людей, що опинилися під колесами диктаторської машини сталінізму. Що відчуває чоловік, який не в змозі захистити свою сім’ю? На що здатна мати, на очах в якої померли всі її діти?

Ця насичена книга не залишить байдужим нікого та змусить постійно пам’ятати про цю трагедію українського народу, про його навмисний геноцид. Але попри цей суцільний біль проривається промінець світла – українська нація не загинула, її неможливо повністю знищити, і автор це доводить наприкінці твору.

У першу чергу необхідно читати онлайн цей повчальний роман підростаючому поколінню, щоб юні читачі розуміли, якою ціною нам далася наша свобода та цінували те, що вони мають сьогодні.

Слухати аудіокнигу «Жовтий князь» Василя Барки онлайн безкоштовно:На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Жовтий князь» Василя Барки українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на книгу «Жовтий князь» Василя Барки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *