«Житіє гаремноє» Юрій Павлович Винничук

«Житіє гаремноє» Юрій Павлович Винничук

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
631 переглядів
631 переглядів

Про книгу «Житіє гаремноє» Юрія Павловича Винничука

Юрій Павлович Винничук – неоднозначний і скандальний український письменник сучасності, твори якого зачіпають актуальні проблеми суспільства, оголюють увесь бруд, який старанно приховується евфемістично налаштованими авторами. Його роман «Житіє гаремноє» – справжній виклик звичним нормам моралі пересічної української жінки. І хоч цей твір присвячений давно відомій проблемі – знаходженню української жінки в турецькому полоні – ця тематика грає новими яскравими фарбами, розкриває реалії та колорит Стамбулу XVI століття під зовсім новим кутом.

Історія Анастасії Лісовської з Рогатина, української Роксоляни, яка стала улюбленою жінкою турецького султана, відноситься до найвідоміших у всьому світі. Проте Винничук вирішив «переписати» її на свій манер, при цьому не гублячи історичної достовірності сюжету.

В його уяві пригоди Роксоляни – це спроба української дівчини не лише звабити впливого султана й підкорити його серце, а й показати суто жіночу винахідливість та сексапільність, подвійні стандарти моралі та неоднозначність поняття рабства. У книзі розповідь ведеться від особи головної героїні, що дає змогу зануритися в її емоції та почуття, страхи й сумніви, гірко плакати та іронічно посміхатися разом зі сміливою дівчиною.

Книга «Житіє гаремноє» розповідає про деталі пригод Роксоляни, починаючи від її приїзду до Константинополя і завершуючи її триумфом – розширенням своєї влади в гаремі. В якості додатків письменник пропонує дві цікаві статті – нюанси створення даного твору та справжню розповідь Роксоляни – на цей раз без художніх прикрас та вихилясів сюжетної лінії, лише факти та хронологія подій. Варто зазначити, що даний роман, вперше з’явившись на сторінках львівської газети «Post-поступ», викликав дуже бурхливу реакцію вітчизняної інтелігенції.

Починаючи читати онлайн цю оригінальну книгу, відразу відчуваєш присмак містифікації, метафори вибудовують дивний візерунок, виштовхуючи читачів зі звичного сюжетного кола. Поспішайте скачати «Житіє гаремноє» Юрія Павловича Винничука в нашій електронній бібліотеці. Цей скандальний твір ви знайдете у форматах fb2, txt, epub та rtf. Усі відвідувачі нашого сайту отримають будь-які матеріали безкоштовно та без реєстрації.

Рекомендації

Відгуки на книгу «Житіє гаремноє» Юрія Павловича Винничука