«Життя і дивовижні пригоди Робінзона Крузо» Даніель Дефо

«Життя і дивовижні пригоди Робінзона Крузо» Даніель Дефо

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1746 переглядів
1746 переглядів

Про книгу «Життя і дивовижні пригоди Робінзона Крузо» Даніеля Дефо

«Життя і дивовижні пригоди Робінзона Крузо» – легендарна пригодницька повість, на якій зростало не одне покоління дітей і підлітків. Даніель Дефо у найяскравіших фарбах описує, як чоловік, який опинився на безлюдному острові після корабельної аварії, зміг прожити в цих умовах двадцять вісім років і дивом дістатися батьківщини. Цей твір – справжня філософська енциклопедія переборення будь-яких труднощів. Автор доводить, що самотність – це відкриття грандіозних можливостей і прекрасна нагода поміркувати над життям та його сенсом.

Головний герой книги виявився дуже мудрою людиною. Заради виживання він використовував кожний сантиметр свого зруйнованого корабля, щоб налагодити життя у дикій місцевості. Цікаво спостерігати за дослідженням природи та можливостей острову, будівництвом житла та створенням власного городу, виникненням багатошарової структури господарства.

Саме після появи цього блискучого твору в літературі з’явився жанр «робінзонада» – детальний опис виживання у критичних умовах завдяки налагодженню побуту. Подібні історії сприяють розвитку кмітливості, стратегічного мислення, вчать цінувати те, що ми маємо в даний момент.

Особливе місце в книзі «Життя і дивовижні пригоди Робінзона Крузо» відводиться питанню релігії. Місце Бога в житті кожного з нас, допомога вищих сил у складних ситуаціях – ці та інші моральні питання постійно заповнюють думки головного героя. Та все ж таки треба не лише жити вірою в Бога, а й сподіватися на себе, прикладаючи всі зусилля для досягнення своєї мети.

Поява на острові дикуна П’ятниці теж мало свою символічну роль – Робінзон намагається донести до нього основні цінності культурної людської спільноти. І хоч чоловік називає його своїм слугою, в їхніх стосунках простежується душевність і відвертість. В образ головного героя автор вклав істинну сутність людини – вона не стає дикуном в безлюдному оточенні, а навпаки окультурює все навколо.

Якщо ви хочете скачати «Життя і дивовижні пригоди Робінзона Крузо» Даніеля Дефо, пропонуємо матеріали нашого сайту, що знаходяться у вільному доступі. Формати для скачування електронних книги – fb2, txt, epub або rtf. Також ви можете читати онлайн цю повість безкоштовно та без реєстрації.

Скачати безкоштово книгу «Життя і дивовижні пригоди Робінзона Крузо» Даніеля Дефо

Рекомендації

Відгуки на книгу «Життя і дивовижні пригоди Робінзона Крузо» Даніеля Дефо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *