«Зірка» Євген Гуцало

Вірш «Зірка» Євген Гуцало

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
461 переглядів
461 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Зірка» Євгена Гуцало

Із коромислом по воду
аж до моря зірка ходить.
Коли зірка йде по воду —
весело сміється,
коли зірка йде з водою —
срібло з відер ллється.

Срібна зірка йде з водою,
срібні в зірки руки,
ллється чисте срібло з відер
на ліси та луки.

Ллється чисте срібло з відер
на маки й калину,
на заквітчану у місяць
срібну Україну.

Аналiз вiрша «Зірка» Євгена Гуцало

Вірш «Зірка» Євгена Гуцала хоч і може здатись простим прикладом пейзажної лірики, проте він має чим здивувати та зачарувати свого читача. Немає нічого прекраснішого за природу, що оточує людину на всьому її життєвому шляху. Вона є невичерпним джерелом мудрості, краси та, звісно ж, натхнення, уособлюючи образ Музи для кожної творчої людини. Особливою є нічна краса в своїй тиші та спокої, якою і захоплюється письменник, передаючи свої емоції через ліричного героя.

Сюжет твору – замальовування картини зоряного небосхилу, що вкрив собою землю. Нічна природа Батьківщини, попри наявність згаданого ліричного героя, є головним героям історії. Важко не вразитись тому, наскільки красивою та гармонійною автор передає природу, адже вона зустрічається в кожному рядку твору в численних іпостасях. Місячне світло, що нагадує ліричному героєві срібло, осяяло все навкруги, створивши примарну, майже казкову картину. Письменник використовує ніби не слово й перо, а пензель, пишучи щось прекрасне.

Серед використаних художніх засобів самими важливими, як для ідейного, так і для композиційного наповнення є персоніфікації, метафори та алітерації. Вони не тільки дозволили створити змальовану вище картину, але й дають відчуття того самого умиротворення природи, про що йшла мова на початку.

Твір представляє плеяду зорових образів, зокрема море, ліси, калину, місяць та інші образи природи, що є в Україні. За їх допомогою автор намагається розкрити те, наскільки Україна є прекрасною та скільки всього зачаровуючого посеред ночі в ній може бути.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Зірка” Євгена Гуцало українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Зірка» Євгена Гуцало українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Зірка» Євгена Гуцало

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *