«Зимова ніч» Борис Пастернак

Вірш «Зимова ніч» Борис Пастернак

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
747 переглядів
747 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Зимова ніч» Бориса Пастернака

Мело, мело по всій землі,
Мело, сніжило.
Свіча горіла на столі,
Свіча горіла.

Злітався сніг і вирував
Перед шибками,
Так влітку на вогонь мошва
Летить роями.

Ліпила віхола на склі
Кружки і стріли.
Свіча горіла на столі,
Свіча горіла.

І протяг тіні хилитав,
І мимоволі
Схрестились руки і уста,
Схрестились долі.

І черевички з ніг самі
Упали м’яко.
І віск із нічника слізьми
На плаття капав.

Все поглинала на землі
Хуртеча біла.
Свіча горіла на столі,
Свіча горіла.

На свічку дихала імла,
Й спокуси сила
Хрестоподібно підняла,
Як ангел, крила.

І доки хуга по землі
Мела, сніжила,
Свіча горіла на столі,
Свіча горіла.

Перекладач: Л. Талалай

Аналiз вiрша «Зимова ніч» Бориса Пастернака

Вірш «Зимова ніч» Бориса Пастернака написан в 1946 році та став одним з найвідоміших творів автора. Кажуть, що природі не може протистояти ніхто, навіть людина, яка завжди вважала себе найсильнішою.

Головний герой протистоїть зимовим явищам, які просто неможливо спинити. Що може врятувати людину від холоду та жорстокості світу? Радимо читати онлайн усім вірш «Зимова ніч» Бориса Пастернака українською мовою.

Якщо людина здатна любити та віддавати свою любов, вона може врятувати не тільки себе, а й іншу людину. На допомогу ліричному герою приходить свічка, яка не тільки відображає світ, а ще й тепло душі, яке може зруйнувати холодний морок.

Внутрішній спокій та тепло може розтопити кригу. Цей вірш допоможе кожному зрозуміти, що навіть у найхолоднішу пору є надія.

Cкачати вірш «Зимова ніч» Бориса Пастернака можна безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) на нашому сайті в таких форматах: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб).


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Зимова ніч» Бориса Пастернака українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Зимова ніч» Бориса Пастернака

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *