Олександр Дюма

Олександр Дюма

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Книги Олександра Дюма

Біографія Олександра Дюма

Олександр Дюма – відомий французький письменник, що писав в ХІХ столітті. Більшість своєї слави отримав як автор історичних романів, які були дуже популярні в той час. Окрім романів він є автором численних п’єс, статей, а також путівників для мандрівників. Кращими творами за його авторства стали книги «Граф Монте-Крісто» та «Три мушкетери». Цікаво, що під час написання книг Дюма не нехтував послугами, так званих, «літературних рабів», які писали тексти, авторство яких присуджував собі сам Дюма. Проте він і сам був плідним автором, який випустив велику добірку творів за своє життя.  Олександр Дюма - біографія і фото

Ранні роки

Народився майбутній майстер історичного роману 24 червня 1802 року. Батьками стали генерал Том-Александр Дюма, та його дружина Марія-Луїза Лабуре. Цікаво, що Дюма є квартероном, тому що його бабуся по татовій лінії була темношкірою рабинею з Гаїті. Перші роки життя Дюма провів в невеликому містечку Віллер-Котре, що знаходиться в області Ена. Значне враження на юного Олександра справило знайомство з Адольфом де Левеном, який був постійним відвідувачем театрів. Його розповіді про сцену і акторів так захопили Дюма, що він вирішив стати драматургом.

М’яко кажучи, ця ідея була авантюрою. Тому що сім’я не могла дати йому достатньо коштів, щоб він навчався в Парижі, через що він самостійно вирішив поїхати до столиці. Єдиною його надією були зв’язки, що залишились від батька. Тільки завдяки своїй вдачі він зміг отримати посаду канцеляриста в Пале-Роялі – палаці в передмісті Парижа.   Олександр Дюма - фото автора

Життя в столиці

Не маючи повністю закінченого навчання в будь-якому закладі, Дюма не бажав з цим миритись. Тому, в вільний від роботи час, він читав мемуари та різні твори. Цікаво, що один його приятель дав йому список творів, які необхідно було прочитати, чим невідкладно і зайнявся Олександр. Життя в столиці позитивно відображалось на ньому. Саме в цей час він починає робити перші проби пера. Свої перші драми та водевілі він присвячує або ж відомим культурним діячам минулого, чи якимось культурним пам’яткам, як наприклад, барельєфу з зображенням вбивства Джованні Мональдескі.

Проте, не дивлячись на вище сказане, ці літературні проби не мали широкого успіху. Зміни в культурне життя письменника прийшли з написанням драми «Генріх ІІІ і його двір». Продекламувавши перші акти в одному зі столичних салонів, його помітила Мілана Вальдор, яка рекомендувала постановку його твору в театрі без черги. Згодом так і сталося. Після першої театральної вистави твір Дюма мав успіх серед критиків та глядачів. Варто зазначити, що твір був написаний в романтичному стилі, а до цього у французьких театрах домінував класицизм. З цього і почалась його хронологія слави по всій Франції.

Подорожі письменника

За своє життя письменник мав багато різних хобі. Важливе місце в цьому посідали подорожі. Він часто подорожував, проте знаковою стала подорож в Російську Імперію в 1858-1859 роках. За цей час він відвідав Санкт-Петербург, та ще цілий ряд міст, як наприклад, Астрахань та міста на Кавказі. Результатом цієї подорожі стало написання твору «Подорож на Кавказ».   Олександр Дюма - книги письменника

Підбиваючи підсумки, Олександр Дюма – феномен своєї епохи. Він зміг принести новий жанр у французький театр, разом з тим він відокремився своїми історичними романами, які тримали читачів в напруженні впродовж всього сюжету.

Скачати всі книги без реєстрації, безкоштовно за авторства Олександра Дюма можна в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (РТФ). Читайте книги Олександра Дюма українською мовою онлайн, або слухайте в форматі аудіокниг на нашому ресурсі електронних книг.


У кожного автора в житті траплялись різні цікаві події, які могли вплинути на його творчість. До того ж у кожного з них в особистій колекції є збірки віршів, великі або маленькі твори, знамениті та не дуже. А тому перед тим, як почати читати книжки, варто дізнатися біографію або автобіографію письменника, побачити його фотографії. На нашому літературному порталі ви знайдете у списку всі найвідоміші твори Олександра Дюма, та зможете їх читати онлайн або слухати аудіокниги.

Повна біографія та творчість Олександра Дюма допоможуть вам дізнатись про те, як письменник жив, чого прагнув, у що вірив. Цікаві факти про Олександра Дюма розкриють його секрети, про які ви точно не знали.

У нас ви також можете ознайомитись з короткою біографією (коротко, скорочено) письменника Олександра Дюма українською мовою з портретом та фото. В ній будуть основні важливі моменти про життя видатної людини, а зображення дозволять краще її пізнати.

Наша онлайн-бібліотека пропонує скачати книги Олександра Дюма в різних форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf, epub. В повному зібранні творів ви знайдете прозу та поезію, ті твори, які ви вже, можливо, читали, і ті, про які навіть не чули.

Відгуки на письменника «Олександр Дюма»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *