Анджей Сапковський

Анджей Сапковський

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Книги Анджея Сапковського

Серії книг Анджея Сапковського

Відьмак Анджей Сапковський
8 книг Перейти
9466
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
Гуситська трилогія Анджей Сапковський
3 книги Перейти
958
1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5

Біографія Анджея Сапковського

Анджей Сапковський – письменник, якого можна назвати хрещеним батьком польської літератури в жанрі фантастики. На сьогодні він один з головних літераторів в цьому жанрі. Його книги перекладені на численну кількість мов, зокрема німецьку, англійську, українську, та це далеко не повний список. Сапковський, за даними від видавців, входить в п’ятірку самих масових видавців на польському ринку.    Анджей Сапковський - біографія і фото

Біографія

Народився майбутній польський автор-фантаст в Лодзі 21 червня 1948 року. Після школи вступив в економічний університет за спеціальністю зовнішня торгівля. Після закінчення університету 20 років працював за спеціальністю – в торгівлі. Його дідусь по маминій лінії служив в російській імператорській армії, а після революції 1917 року повертається разом з родиною до Вільнюської області. Там почав працювати поштарем. Після подій Другої світової війни, Сапковські переїжджають до Лодзя.

Після Лодзінського університету, працюючи за спеціальністю, розпочинає літературну діяльність. Проте ця хронологія творчості розпочалася не з написання власних творів, а перекладів. Спочатку він перекладає метра в тогочасній фантастиці – Кирила Корнблута. Згодом Сапковський розпочинає працю над своєю головною серією про відьмака – Геральда з Рівії.

Історія успіху «Відьмака»

Перші нариси з-під пера Анджея Сапковського в жанрі фентезі не мали серйозного наміру. Це була серія коміксів, які розповідали читачеві про вигаданий світ, де вправний мечник і маг – відьмак, вбиває різноманітних монстрів за гроші. Рецепт успіху був простий – максимальна реалістичність, яка полягає в тому, що крім вигаданих істот та магії, всі людські взаємини передані правдиво.   Анджей Сапковський - серія книг «Відьмак»

Друга збірка виходить в 1990, в яку були включені 7 історій. З інтервалом в рік-два виходять і інші книги з серії: «Кров ельфів», «Час погорди», «Хрещення вогнем», «Вежа ластівки», «Володарка озера», яка повністю завершує серію. Хоча, в списку бібліографії Сапковського досить багато праць окрім «Відьмака», як до прикладу, «Сага про Рейневана», «Змія», «Вирва від бомби» та інші.

Книги були визнані одними з кращих в жанрі фентезі, та посідають почесне місце серед таких гігантів, як «Володар перснів» та «Пісня льоду та полум’я». За свої досягнення в області літератури Анджей Сапковський був удостоєний премій імені Януша Зейделя, яку йому вручили п’ять разів за різні новели.

Наступною нагородою стає премія «Passport», яка вручається за особливі досягнення в польській культурі. Також отримав ще цілу низку нагород за новели про «Відьмака». В честь Сапковського та його творів в його рідному місті Лодзі навіть був названий сквер, який став носити ім’я головного героя вищезгаданої серії – Геральта із Рівії.

Екранізація та серія ігор

Така серія книг не могла пройти повз сценаристів фільмів. Саме тому книги про Відьмака були удостоєні екранізації, ще й не раз. Перша екранізація була знята в Польщі в 2001 році студією Heritage Films. Фільм був поділений на 13 серій. Згодом, через два роки, в 2003 також польська, але вже ігрова студія «CD Project» починає роботу над серією комп’ютерних ігор за мотивами книг Сапковського. Пізніше виходить друга екранізація від компанії Netflix, а «CD Project» випускають третю гру в серії.

Підбиваючи підсумки, можна з впевненістю заявити, що недарма Анджея Сапковського вже стали вважати класиком в жанрі фентезі. Читач, ознайомившись з його працями, зможе поринути в світ, вигаданий письменником, проте наскільки реальний, наскільки це можливо для жанру фентезі.   Анджей Сапковський на презентації книг

Скачати всі книги без реєстрації, безкоштовно за авторства Анджея Сапковського можна в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (РТФ). Читайте книги Анджея Сапковського онлайн, або слухайте в форматі аудіокниг на нашому ресурсі електронних книг.

Цитати Анджея Сапковського

Люди любят выдумывать страшилища и страхи. Тогда сами себе они кажутся не столь уродливыми и ужасными. Напиваясь до белой горячки, обманывая, воруя, исхлестывая жен вожжами, моря голодом старую бабку, четвертуя топорами пойманную в курятнике лису или осыпая стрелами последнего оставшегося на свете единорога, они любят думать, что ужаснее и безобразнее их всё-таки привидение, которое ходит на заре по хатам. Тогда у них легчает на сердце. И им проще жить.

— А кто самый лучший фехтовальщик на свете?

— Я знал многих, которые считали себя лучшими…

— Хотелось бы знать, кто они, такие фехтовальщики. И где их найти…

— Где найти-то я знаю…

— Ну и где же?

— На кладбищах…

О любви мы знаем немного. Любовь — что груша. Она сладкая и имеет определённую форму. Но попробуйте дать определение формы груши!

Я никогда не мог понять, почему у вас, людей, большинство ругательств и обидных выражений связано с эротической сферой?

Відгуки на письменника «Анджей Сапковський»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *