Антуан де Сент-Екзюпері

Антуан де Сент-Екзюпері

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Книги Антуана де Сент-Екзюпері

Біографія Антуана де Сент-Екзюпері

Антуан де Сент-Екзюпері – непроста, але в той же час неймовірно цікава персона. Весь світ знає його як автора «Маленького принца», проте крім цього він був професійним льотчиком. Також крім написання романів він писав есе та вірші. І понині багато фактів про місце та дату його смерті залишаються під покровом таємниці. Проте Сент-Екзюпері – це приклад того, що людина може бути обдарованою в багатьох речах. Йому було підвладне як небо, так і перо.  Антуан де Сент-Екзюпері - біографія і фото

Дитинство та юність

Народився майбутній авіатор та письменник 28 червня 1900 року на півдні Франції в Ліоні. Батьками стали Мартін-Луі Жан Екзюпері та його дружина – Марі Буез де Фонколомб. Батько працював службовцем в страховій компанії, в той час як мати походила з досить старовинного роду перегоських дворян. Разом з Антуаном в сім’ї було п’ять дітей – троє дочок та двоє синів. Батька сімейства досить рано не стало. Він помер, коли Антуану було всього лиш чотири року, від інсульту.

Після цього хлопчик на деякий час переїздить до своєї двоюрідної бабусі Марії, яка, як і мати, була дворянкою. Також деякий час він жив на квартирі віконтеси Тріко в місті Моріс-де-Реман. Більш-менш спокійне життя для Антуана та його сім’ї розпочалось тоді, коли він разом з сім’єю переїхали до Ле-Мана. Власне там він вперше пішов навчатись в Школу братів-християн імені Святого Варфоломія. Після того, як він її закінчив, Сент-Екзюпері продовжив навчання в єзуїтському коледжі Сент-Круа, який повністю закінчив в 1914 році.

Служба в армії та авіація

Важливим моментом для Сент-Екзюпері та для всієї авіації в цілому став 1912 рік, коли в небо був піднятий перший літак. Ця подія розпочала хронологію всієї світової аеронавтики. Після закінчення навчання в коледжі Антуан продовжує навчання в Швейцарії в місті Фрібур, а вже в 1917 він отримує звання бакалавра. Після провальної спроби вступу до одного зі столичних університетів, студент був призваний до армії в 1921, і ця подія, як стане відомо далі, була переломною для нього.

Після закінчення Першої світової війни в багатьох європейських арміях з’явились літаки та льотчики, і Франція тут не виключення. Вона була однією з провідних авіаційних держав. Після призову до армії Сент-Екзюпері був відряджений до другого полку авіації винищувачів, яка дислокувалась в Старасбурзі. Проте спочатку він не пілотував машини, а займався їх технічним обслуговуванням. Але через рік служби він отримав посвідчення цивільного льотчика, а також екстерном здав екзамен на звання офіцера запасу.   Антуан де Сент-Екзюпері - біографія автора

Літературна кар’єра

Після авіакатастрофи, яка трапилась на військовому аеродромі, Сент-Екзюпері був демобілізований за пораненням. Після цього він подався до цивільної авіації, де перевозив пошту. Також саме в цей час він починає робити перші проби пера. Варто згадати, що в 1930 році він став кавалером ордена Почесного Легіону – найвищої нагороди Франції, як кращий льотчик.

В період між 1930 та 1939 роками він написав більшість своїх творів, але більшість книг зі списку бібліографії письменника будуть видані лише після його смерті. Ще однією авантюрою, в якій прийняв участь письменник, стала Друга світова війна. Після її початку він пішов туди в якості льотчика літака-винищувача. Після поразки Франції він емігрував до Сполучених штатів, проте згодом повернувся до Великобританії, та вступив до лав ВПС Вільної Франції, яка продовжувала боротьбу. В одному з вильотів він зник безвісті.   Антуан де Сент-Екзюпері - книги письменника

Скачати всі книги без реєстрації, безкоштовно за авторства Антуана де Сент-Екзюпері можна в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (РТФ). Читайте книги Антуана де Сент-Екзюпері українською мовою онлайн, або слухайте в форматі аудіокниг на нашому ресурсі електронних книг.

Відгуки на письменника «Антуан де Сент-Екзюпері»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *