Даніель Дефо

Даніель Дефо

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Книги Даніеля Дефо

Біографія Даніеля Дефо

Що може бути краще визнаної літературної класики – творів, що свого часу надихнули сотні сучасних митців? Читати онлайн книги Даніеля Дефо завжди цікаво, адже в його шедеврах ми стаємо учасниками запаморочливих пригод, робимо величезну кількість нових відкриттів та знайомимось з героями, котрі викликають у нас найщиріші емоції.

Безумовно, книжки Даніеля Дефо зробили величезний вклад в розвиток пригодницької літератури. Геніальність автора, його неповторний стиль та багата уява принесли йому всесвітню славу. Більш того, саме цей письменник сьогодні вважається одним з перших прибічників роману, як літературного жанру. Пропонуємо скачати всі книги Даніеля Дефо українською в будь-якому форматі: fb2 (фб2), txt (тхт), epub (єпаб), rtf (ртф) абсолютно безкоштовно.

Хронологія життя британського класика була не менш стрімкою та захоплюючою, аніж перебіг подій в його романах. Майбутній автор безсмертних шедеврів народився в 1660 році в Лондоні. Сім’я хлопчика не була бідною, батько працював продавцем м’яса на ринку.   Даніель Дефо - біографія і фото

Юність британського автора

Коли Даніелю виповнилось 8 років, його мати помирає, а виховання лягає на плечі батька. Той бачив у своєму спадкоємцеві майбутнього служителя православної церкви, однак хлопець змалку шукав нових пригод та не хотів миритись з планами батька.

В 1684 році Даніель Дефо одружується з Мері Таффлі та отримує багате придане. За роки сімейного життя у подружжя з’явилось 8 дітей. Майна, котре отримали Даніель та Мері після шлюбу, вистачило б для безбідної старості. Однак в 1692 році сім’я збанкрутіла, через що чоловік був змушений спробувати свої сили в літературі.

Перший вірш Дефо – «Чистокровний англієць», побачив світ в 1701 році. Він викликав небувалий ажіотаж серед знаті, проте король високого оцінив сміливість та літературний талант автора. Після смерті монарха вже ніщо не заважало чиновникам та духовенству критикували Дефо за його прямолінійність.

За свою любов та вміння майстерно насміхатись над реаліями британського суспільства Дефо одного разу загримів за грати. Зовсім скоро він покинув в’язницю, в чому не останню роль зіграла протекція тодішнього міністра Роберта Харлі.   Даніель Дефо - фото автора

Кращі книжки Даніеля Дефо

Любов до прози з’явилась в житті Даніеля Дефо в 1719 році. Першим романом автора стала книга «Життя та дивовижні пригоди Робінзона Крузо» – визнаний шедевр світової класики. В 1954 році з’явилась перша екранізація цього роману. Тоді режисером кінокартини виступив Луїс Бунюель. Трохи пізніше вийшли й інші фільми по мотивам книги: в 1972 свою стрічку відзняв Станіслав Говорухін, в 1997 – Род Харді та Джеймс Міллер, а в 2002 – Тьєрі Шабер.

В 1720 року з’являються кращі твори письменника – «Записки кавалера» та «Капітан Синглтон», а ще через 2 роки автор публікує одразу 3 шедеври: «Щоденник чумного міста», «Вдача та нещастя Молль Флендерс», «Історія капітана Джека». В 1724 році виходить довгоочікуваний роман «Роксана».   Даніель Дефо - книги письменника

1731 року класика не стало. Останні місяці життя письменника були трагічними. Компаньйон Дефо зненацька напав на нього зі шпагою, проте письменник зміг захистити себе. Після цього Даніель Дефо був змушений переховуватись. Втомившись від такого життя, автор орендував невелику квартиру в Лондоні. 24 квітня в маленькій кімнаті в нього стався інсульт, котрий Даніель Дефо не пережив.

Пригодницьке життя класика отримало віддзеркалення в його творах. Знайти список найбільш значущих шедеврів автора, а також обрати електронні книги, котрі можна повністю прочитати або слухати без реєстрації ви зможете на нашому порталі.

Відгуки на письменника «Даніель Дефо»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *