Донна Тартт

Донна Тартт

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Книги Донни Тартт

Біографія Донни Тартт

Донна Тартт – представниця нової хвилі в американській літературі. Як письменниця, вона завоювала своїми романами собі небувалу славу серед фанатів. Все тому, що її романи, яких хоч і небагато, але вони сповнені інтриг та ноток, які змушують читача слідкувати за розвитком історії. Психологічні інтриги та містифікації, якими сповнені її твори, викликають захват у критиків, які високо оцінили її роботи. За свої здобутки в літературі Тартт неодноразово була номінована на різного роду премії та нагороди.  Донна Тартт - біографія і фото

Біографія

Батьківщиною для письменниці стали Сполучені Штати, коли вона народилась 23 грудня 1963 року в штаті Міссісіпі, у місті Грінвуд. Проте свої дитячі роки Тартт провела в сусідньому місті – Гренада. Вона була старшою донькою своїх батьків. Татом для авторки став колишній рок-музикант, який встиг ще попрацювати в політиці, а мама працювала секретарем. Батьки з дитинства привчали дочок до літератури, та подаючи приклад, самі постійно читали. Донна з дитинства цікавилась літературою, саме тому почала писати вже з п’яти років. А в віці тринадцяти років її ранні твори були опубліковані в одному з місцевих літературних журналів.

Донна Тартт - фото письменниці

Творча кар’єра

Після того, як Донна Тартт повністю закінчила навчання в старшій школі, вона вступає до університету Міссісіпі на літературну спеціальність. На першому курсі вона познайомилась з відомим американським письменником Віллі Моррісом, який, знайшовши її, сказав, що вважає її твори геніальними. За його рекомендацією, ще один іменитий американський письменник Барі Хан виступив, щоб її прийняли до аспірантури. Так згодом і сталося. Вже у 1982 році вона, за рекомендацією вищезгаданих письменників та інших викладачів, переводиться до іншого університету – коледжу Беннінгтона.

Літературна кар’єра

Як вже було сказано вище, Донна Тартт з дитинства писала різного роду твори – від віршів до коротких історій. Під час навчання в університеті її талант не залишився непоміченим, і її викладачі всіляко підтримували письменницю на початках професійної творчості. Проте дійсно початком хронології творчості на літературній арені можна вважати 1992 рік, коли публікується перший і кращий роман Тартт – «Таємна історія». Книга одразу стала бестселером і принесла своїй авторці популярність. Нині книга перекладена 24 мовами, в тому числі і українською.   Донна Тартт - книги автора

Нагороди та екранізації

Пізніше, Тартт пише наступні книги, якими стали «Маленький друг» та «Щиглик». Крім цих творів вона написала ще цілий список коротких новел та повістей, проте вони не настільки відомі, як її романи. До речі, за них вона отримала Пулітцерівську премію, яка вручається за книгу в жанрі художньої літератури. Окрім цієї премії вона є лауреатом італійської літературної премії та медалі імені Ендрю Карнегі.
Донна Тартт на премьере экранизации своей книги
Книга письменниці «Щиглик» була екранізована в 2019 році в однойменному фільмі. Режисером був Джон Кроулі, а автором сценарію – Пітер Строхан.

Донна Тартт, безумовно, – одна з найважливіших сучасних письменниць в американській школі літераторів. За версією журналу «Тайм» вона увійшла в список найвпливовіших людей в 2014 році. Доробок її літературних праць хоч і значно менший в порівнянні з колегами-письменниками, проте романи Тартт стали одними з самих затребуваних серед читачів ХХІ століття.  Донна Тартт - фото письменника

Скачати всі книги безкоштовно та без реєстрації з-під пера Донни Тартт можна в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (ртф). Читайте книги Донни Тартт українською мовою онлайн, або слухайте в форматі аудіокниг на нашому ресурсі електронних книг.


У кожного автора в житті траплялись різні цікаві події, які могли вплинути на його творчість. До того ж у кожного з них в особистій колекції є збірки віршів, великі або маленькі твори, знамениті та не дуже. А тому перед тим, як почати читати книжки, варто дізнатися біографію або автобіографію письменника, побачити його фотографії. На нашому літературному порталі ви знайдете у списку всі найвідоміші твори Донни Тартт, та зможете їх читати онлайн або слухати аудіокниги.

Повна біографія та творчість Донни Тартт допоможуть вам дізнатись про те, як письменник жив, чого прагнув, у що вірив. Цікаві факти про Донни Тартт розкриють його секрети, про які ви точно не знали.

У нас ви також можете ознайомитись з короткою біографією (коротко, скорочено) письменника Донни Тартт українською мовою з портретом та фото. В ній будуть основні важливі моменти про життя видатної людини, а зображення дозволять краще її пізнати.

Наша онлайн-бібліотека пропонує скачати книги Донни Тартт в різних форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf, epub. В повному зібранні творів ви знайдете прозу та поезію, ті твори, які ви вже, можливо, читали, і ті, про які навіть не чули.

Цитати Донни Тартт

'Скажу по опыту. От тех, кого любишь, держись подальше. Они-то тебя и прикончат. А тебе надо жить – и жить счастливо, с женщиной, которая живёт своей жизнью и не мешает тебе жить своей'

– Ээээ, мы тут в Америке женщин не бьем.

Он оскался, сплюнул яблочное зернышко.

– Конечно, нет. Американцы просто нападают на страны поменьше, которые расходятся с ними во взглядах.

Когда тоскуешь по дому – просто взгляни на небо. Потому что, куда бы ты ни поехала, луна везде – одна и та же.

Мы не можем выбирать, чего нам хочется, а чего нет, вот она — неприглядная, тоскливая правда. Иногда мы хотим того, чего хотим, зная даже, что это-то нас и прикончит.

Відгуки на письменника «Донна Тартт»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *