Джон. Р. Р. Толкін

Джон. Р. Р. Толкін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Книги Дж. Р. Р. Толкіна

Серії книг Дж. Р. Р. Толкіна

Володар перснів Джон. Р. Р. Толкін
1 книга Перейти
621
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5

Біографія Дж. Р. Р. Толкіна

Джон Роналд Руел Толкін – англійський письменник, що жив та писав в ХХ столітті. Без перебільшень, Толкіна можна назвати одним з найважливіших письменників свого часу. Він, за версією критиків, є батьком-засновником жанру фентезі. Він заклав підвалини, які і понині залишаються канонічними стовпами жанру. Окрім письменницьких здобутків він також був професором, і займав посаду в Оксфордському університеті. Найбільш відомим його зробили твори про всесвіт Середзем’я, а саме «Гобіт», «Володар перснів» та «Сильмариліон». Нині ці твори є неперевершеною класикою в жанрі фентезі, та одними з кращих творів британської літератури ХХ століття.  Джон. Р. Р. Толкін - фото автора

Ранні роки

Толкін народився 3 січня 1892 року. Малою батьківщиною для письменника стала колонія Великобританії, яка нині відома як Південноафриканська республіка, тоді ж вона називалась Оранжевою Вільною Державою. Перші роки дитинства майбутній письменник провів в Блумфонтейні в сім’ї банкіра, ким працював його батько в «Бенк оф Ефріка». Матір звали Мейбл Толкін, а батька Артур Руел.

Після трьох років життя в Африці матір разом з двома синами вирішила поїхати до Англії, щоб пожити деякій час у родичів. Але після переїзду до метрополії з домівки прийшла сумна новина про смерть глави сімейства, і Мейбл вирішила залишитись в Англії. В цей час сім’я Толкінів жила в Саффілді, а згодом поселилась в Сергоул-Міллзі.

Шкільні та університетські роки

Першу освіту Джон здобував вдома, де його вчила матір. Вона дала йому майже весь базовий курс навчання. Але у житті Толкіна знову сталась біда, і він повністю осиротів після чотирьох років життя в Англії. Після цього він жив в притулку місіс Фолкнер. Через деякий час юнак починає вчитись в школі Короля Артура. Під час навчання в школі він разом з товаришами створили групу, яку назвали «ЧКБТ» – Чайний Клуб і Барровіанське Товариство. Разом вони збирались потайки в бібліотеці та обговорювали різні питання.

Після того, як Толкін повністю закінчив школу, він вступив до Оксфордського університету. Під час навчання він зустрів свою першу любов – Едіт Бертт. Спочатку вона відмовила йому за настановою батька, тому що Рональду не було 21 року – рік повноліття в Британії. Але після 21 дня народження він все ж освідчився їй ще раз, і вони одружились 22 березня 1916 року.    Джон. Р. Р. Толкін - біографія і фото

Війна та післявоєнний період

Закінчивши навчання в університеті, в житті письменника розпочалась нова сторінка, яка ознаменувалась мобілізацією на фронт Першої світової війни. Варто відзначити, що Толкін пішов туди добровольцем, як і багато інших молодих людей. В хронології його служби важливе місце посіла битва на річці Соммі, після якої його було мобілізовано за пораненням.

Війна залишила на ньому свій відбиток. На ній він втратив друзів з ЧКБТ, і залишився морально травмованим. Що правда, вихід з цієї ситуації він знайшов в написанні книг, які стали для нього віддушиною. Також після війни він повернувся до університету, що правда на цей раз в якості викладача. Разом з викладанням він поступово поповнював список власної бібліографії, яка стала неймовірно популярною ще за життя письменника.

Твори письменника справили надзвичайно велике значення на всю світову літературу. Також більшість творів Толкіна були екранізовані режисером Пітером Джексоном. Зйомки проходили в Новій Зеландії, яка стала культовим місцем серед фанатів творчості письменника.   Джон. Р. Р. Толкін - книги письменника

Скачати всі книги без реєстрації, безкоштовно за авторства Дж. Р.Р. Толкіна можна в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (РТФ). Читайте книги Дж. Р.Р. Толкіна українською мовою онлайн, або слухайте в форматі аудіокниг на нашому ресурсі електронних книг.

Відгуки на письменника «Джон. Р. Р. Толкін»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *