Іван Драч

Іван Драч

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Книги Івана Драча

Біографія Івана Драча

Іван Драч – знакова персона в українському культурному просторі другої половини ХХ століття. Був кіносценаристом, перекладачем та драматургом. Про праву вважається одним з головних письменників періоду «відлиги» за часів правління Хрущова. Крім літературної діяльності був активним громадським та політичним діячем, про що свідчить його участь на з’їзді Народного Руху України за перебудову, а також статус депутата Верховної Ради УРСР.    Іван Драч - біографія і фото

Біографія

Життєвий шлях Драча розпочався 17 жовтня 1936 року в селі Теліжинці, що неподалік Києва. Батьками були робітники колгоспу. Освіту отримував в Тетіївській середній школі. Після навчання почав викладати російську та українську мову в селі Дзвеняче. Разом з тим працював інструктором Тетіївського райкому молодіжної комуністичної партії. Не закінчив повністю Київський університет через свої творчі погляди. Після виключення з ВУЗу був призваний до армії, де служив до 1958 році.

Після армії все ж зміг закінчити Київський університет на заочній формі навчання. Першою роботою для автора стала редакція газети «Літературна Україна». Хронологію освіти продовжує на Найвищих сценарних курсах в Москві. Незважаючи на те, що в 1959 році Драч вступив до лав КПРС, він підтримує контакти з дисидентами й пише критичні твори про радянську владу.

Проте в 70-х роках пішов на примирення з владою. Результатом цього стали тенденції в творчості Драча, де він засуджував буржуазний націоналізм, а також підтримував діяльність комуністичної партії.

Окрім написання творів та поезії, письменник є автором численних сценаріїв до різних кінофільмів. З самих відомих можна згадати: «Криниця для спраглих», «Камінний хрест», «Дід лівого крайнього» та інші.     Іван Драч - фото автора

Політична діяльність

Під час розвалу Радянського Союзу Драч рішуче виступив на боці проукраїнських сил. Саме тому, як вже було вищезгадано, він був обраний головою Народного Руху України за перебудову під час першого з’їзду 7-10 вересня 1989 року. Пізніше його обрали народним депутатом.

В списку політичних партій, де був Драч, є і Народний Рух України, який очолював В’ячеслав Чорновіл. Іван Драч був головою цього руху. Після цього очолював Товариство Україна-Світ. А вже в 1998 році став депутатом Верховної Ради України.

Нагороди та відзнаки

За свою творчість та політичну діяльність Драч був неодноразово представлений до різних літературних і не тільки нагород. Першою такою стала Державна премія УРСР імені Тараса Шевченка, яку він отримав за один зі своїх кращих творів «Корінь і крона».

За свою політичну кар’єру та активну участь в проголошенні незалежності України він був представлений до звання Героя України з врученням ордена Держави, а також получив відзнаку Президента України і орден князя Ярослава Мудрого III ступеня.

Підсумовуючи, Іван Драч, з одного боку, був талановитим письменником та відомим політиком після розвалу Радянського союзу, з іншого боку – він на відміну від більшості колег-письменників після шістдесятих почав співпрацювати з радянською владою. Цей вчинок створив йому досить неоднозначну репутацію серед колег. Але його твори стали популярними не тільки на Батьківщині, а й за кордоном, тому що вони перекладені на багато мов, як, наприклад, білоруську, азербайджанську, латиську, молдовську, польську, німецьку та інші.    Іван Драч - книги письменника

Скачати всі книги без реєстрації, безкоштовно за авторства Івана Драча можна в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (РТФ). Читайте книги Івана Драча українською мовою онлайн, або слухайте в форматі аудіокниг на нашому ресурсі електронних книг.


У кожного автора в житті траплялись різні цікаві події, які могли вплинути на його творчість. До того ж у кожного з них в особистій колекції є збірки віршів, великі або маленькі твори, знамениті та не дуже. А тому перед тим, як почати читати книжки, варто дізнатися біографію або автобіографію письменника, побачити його фотографії. На нашому літературному порталі ви знайдете у списку всі найвідоміші твори Івана Драча, та зможете їх читати онлайн або слухати аудіокниги.

Повна біографія та творчість Івана Драча допоможуть вам дізнатись про те, як письменник жив, чого прагнув, у що вірив. Цікаві факти про Івана Драча розкриють його секрети, про які ви точно не знали.

У нас ви також можете ознайомитись з короткою біографією (коротко, скорочено) письменника Івана Драча українською мовою з портретом та фото. В ній будуть основні важливі моменти про життя видатної людини, а зображення дозволять краще її пізнати.

Наша онлайн-бібліотека пропонує скачати книги Івана Драча в різних форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf, epub. В повному зібранні творів ви знайдете прозу та поезію, ті твори, які ви вже, можливо, читали, і ті, про які навіть не чули.

Відгуки на письменника «Іван Драч»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *