Іван Карпенко-Карий

Іван Карпенко-Карий

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Книги Івана Карпенко-Карого

Біографія Івана Карпенко-Карого

Іван Карпенко-Карий – один з видатних письменників та драматургів української літературної сцени ХІХ століття. В історію вітчизняної культури він увійшов, як один зі співзасновників театру корифеїв, що став першим професійним театром на теренах України взагалі. Варто зауважити, що Карпенко-Карий – це псевдонім, який автор собі взяв, надихнувшись твором Тараса Шевченка «Тарас Стодоля», а справжнє його прізвище – Тобілевич. Непроста доля та життєві труднощі, які спіткали письменника, не завадили йому стати один з самих відомих україномовних драматургів.  Іван Карпенко-Карий - біографія і фото

Біографія

Як вже згадувалось вище, Карпенко-Карий походив зі шляхетського роду Тобілевичів, який на момент народження Івана вже був збіднілим. Малою батьківщиною для письменника стало село Арсенівка, що зараз знаходиться на Херсонщині. Батько працював наглядачем шляхетського маєтку. У майбутнього автора було двоє братів – Микола Саксаганський та Панас Саксаганський і сестра – Марія Садовська-Барілотті. Вони також стали знаковими людьми в українській літературі.  Іван Карпенко-Карий - біографія і фото

Навчання молодий Іван почав отримувати в місцевому повітовому училищі. На цьому освіта Карпенка-Карого в закладах освіти повністю закінчилась через майнову скруту батьків, які не могли заплатити за навчання сина. Проте на протязі життя він не перестав читати та займався самоосвітою. Після цього він починає працювати в місцевому суді, а невдовзі одружується на Надії Тарковській.

Творчість в засланні

Хронологія творчості письменника розпочалась, коли той переїхав до Єлисаветграда, де окрім роботи дрібним чиновником, знайомиться з Панасом Михалевичем. Проте мотиви творчості Карпенка-Карого не були до вподоби владі в Російській імперії. Саме через це його заслали до Новочеркаська в якості покарання. В засланні автор написав чималий список літературних праць. Головними з написаних стали: «Бондарівна», «Розумний і дурень», «Наймичка», «Безталанна». Після повернення на Херсонщину починає кар’єру професійного театрального актора, виступаючи в різних трупах.

Драматургія

Основним мотивом в театральній літературі для Тобілевича стали людські взаємовідносини. Він аналізував їх та інтерпретував в свої п’єси та комедії. Головним героєм творчості драматурга стає український народ з його багатогранною та не завжди однозначною культурою.  Іван Карпенко-Карий - фото автора

Однією з головних та кращих праць драматурга стала комедія «Мартин Боруля». Вона у всій красі розкривала талант автора до написання серйозної комедії. Автор через призму своїх персонажів висміює бажання людей перейти з одного в стану в інший, які для цього роблять все що завгодно, наскільки безглуздо це не виглядало б. Проте крім висміювання надмірних людей, автор і возвеличує тих, хто чесно працює та заробляє собі на хліб своєю працею. До речі, ця комедія, разом з творами «Наймичка», «Сто тисяч», «Хазяїн» та «Житейське море», були екранізовані.

Отже, Іван Карпенко-Карий, безумовно, є однією з найважливіших персон в історії становлення українського професійного театру. Його талант породив на світ твори, що стали класикою й донині ставляться в самих різних театрах. Скачати всі книги безкоштовно та без реєстрації з-під пера Івана Карпенка-Карого можна в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (РТФ). Читайте книги Івана Карпенка-Карого онлайн українською мовою, або слухайте в форматі аудіокниг на нашому ресурсі електронних книг.


У кожного автора в житті траплялись різні цікаві події, які могли вплинути на його творчість. До того ж у кожного з них в особистій колекції є збірки віршів, великі або маленькі твори, знамениті та не дуже. А тому перед тим, як почати читати книжки, варто дізнатися біографію або автобіографію письменника, побачити його фотографії. На нашому літературному порталі ви знайдете у списку всі найвідоміші твори Івана Карпенко-Карого, та зможете їх читати онлайн або слухати аудіокниги.

Повна біографія та творчість Івана Карпенко-Карого допоможуть вам дізнатись про те, як письменник жив, чого прагнув, у що вірив. Цікаві факти про Івана Карпенко-Карого розкриють його секрети, про які ви точно не знали.

У нас ви також можете ознайомитись з короткою біографією (коротко, скорочено) письменника Івана Карпенко-Карого українською мовою з портретом та фото. В ній будуть основні важливі моменти про життя видатної людини, а зображення дозволять краще її пізнати.

Наша онлайн-бібліотека пропонує скачати книги Івана Карпенко-Карого в різних форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf, epub. В повному зібранні творів ви знайдете прозу та поезію, ті твори, які ви вже, можливо, читали, і ті, про які навіть не чули.

Відгуки на письменника «Іван Карпенко-Карий»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *