Іван Котляревський

Іван Котляревський

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Книги Івана Котляревського

Біографія Івана Котляревського

Іван Котляревський – це та людина, без якої дуже важко уявити українську літературу нового часу. Його внесок в неї настільки вагомий, що його просто неможливо переоцінити. Без Котляревського сьогодні не існувало б української літературної мови, як такої. Твори, які були написані «розмовною» українською мовою, стали тим фундаментом, на якому виросте вся наступна література. Крім літературної діяльності, письменник також був активним громадським, політичним та навіть військовим діячем.   Іван Котляревський - біографія і фото

Життєпис

Життєвий шлях майбутнього письменника розпочався на Полтавщині. Батьком був канцелярист та по сумісництву шляхтич, що служив в Полтавському полку Війська Запорозького. Першу освіту молодий Іван почав отримувати в Полтавській духовній семінарії. Після того, як він її повністю закінчив, почав працювати канцеляристом, наслідуючи батька. Одним з видів заробітку для нього було репетиторство дітей заможних панів, що навчались в сільських школах.  Іван Котляревський - біографія автора

Військова служба письменника

В 1796 році починається військова кар’єра Котляревського. Першим місцем служби стає Сіверський карабінерський полк. В 1907 році отримує звання штабс-капітана. Пізніше приймає активну участь в російсько-турецькій війні. На ній проявляє себе хоробрим солдатом під час відомого штурму Ізмаїлу. За свою звитягу був удостоєний ордену Святої Анни 3-го ступеня. Після закінчення війни йде у відставку в 1908 році.

В короткому проміжку мирного життя працює вчителем для дітей збіднілих дворян. З початком вторгнення Наполеона Бонапарта в Росію в 1912 році, Котляревський активно сприяє утворенню нового козацького полку. Згодом йому це вдається і в містечку Гориші формується 5-й український козацький полк, а Котляревський особисто, в званні майора стає на чолі цього полку.

Після «Закордонного походу російських військ» повертається до творчої діяльності, та починає працювати в Полтавському вільному театрі. В подальшому приймає активну участь в культурному житті краю. Про це свідчить як те, що він стає членом Вільного товариства любителів російської словесності, так і те, що він, до прикладу, викупає з кріпацтва актора Михайла Щепкіна.

Літературна творчість

Хронологія творчості Котляревського так само неоднорідна, як і події в його житті. Перші проби пера були ще під час навчання в семінарії. Але головним та кращим твором Котляревського по праву вважається бурлескна травестія «Енеїда». Особливість цієї поеми полягає в тому, що саме вона стає першим твором, написаним розмовною версію української мови, а не староукраїнською, як це було раніше.

Окрім «Енеїди», Котляревський відомий завдяки своїм працям в драматургії. П’єса «Наталка Полтавка» стала класикою театру, і донині її ставлять на різних сценах українського театру. Список творів письменника в жанрі драматургії хоч і не вельми великий, проте їх цінність для літератури є неоціненною.   Іван Котляревський - книги письменника

Іван Котляревський – непересічна особа в українській літературі. Серед всього бомонду її класиків він перший, хто зміг адаптувати розмовну мову для написання літературних творів. Скачати всі книги безкоштовно та без реєстрації за авторства Івана Котляревського можна в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (РТФ). Читайте книги Івана Котляревського онлайн, або слухайте в форматі аудіокниг на нашому ресурсі електронних книг.


У кожного автора в житті траплялись різні цікаві події, які могли вплинути на його творчість. До того ж у кожного з них в особистій колекції є збірки віршів, великі або маленькі твори, знамениті та не дуже. А тому перед тим, як почати читати книжки, варто дізнатися біографію або автобіографію письменника, побачити його фотографії. На нашому літературному порталі ви знайдете у списку всі найвідоміші твори Івана Котляревського, та зможете їх читати онлайн або слухати аудіокниги.

Повна біографія та творчість Івана Котляревського допоможуть вам дізнатись про те, як письменник жив, чого прагнув, у що вірив. Цікаві факти про Івана Котляревського розкриють його секрети, про які ви точно не знали.

У нас ви також можете ознайомитись з короткою біографією (коротко, скорочено) письменника Івана Котляревського українською мовою з портретом та фото. В ній будуть основні важливі моменти про життя видатної людини, а зображення дозволять краще її пізнати.

Наша онлайн-бібліотека пропонує скачати книги Івана Котляревського в різних форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf, epub. В повному зібранні творів ви знайдете прозу та поезію, ті твори, які ви вже, можливо, читали, і ті, про які навіть не чули.

Відгуки на письменника «Іван Котляревський»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *