Іван Франко

Іван Франко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Книги Івана Франко

Біографія Івана Франко

Іван Якович Франко – легенда української класичної літератури. Він письменник, що став символом своєї епохи. Його твори піднімали важливі та болючі теми для українського суспільства ХІХ століття. Крім літературної творчості мав активну громадську позицію та відстоював права на видавництво українських письменників як в Австро-Угорській, так і в Російській імперії. Займався етнографією, літературознавством, політологією. Будучи високоосвіченою людиною, став першим професійним письменником в українській літературі.    Іван Франко - біографія і фото

Біографія

Народився Франко в селі Нагуєвичі 27 серпня 1856 року. Батьки в нього були не багаті – батько працював сільським ковалем, а мати хоч і була з шляхетського роду, проте той вже давно був збіднілим та не представляв нічого крім статусу. Майбутній письменник рано став сиротою – в віці 15 років, проте до цього часу встиг отримати початкову освіту в сусідньому селі Ясениця Сільна. Потім він зміг продовжити здобувати освіту в міській школі в Дрогобичі, а пізніше, в 1867 році починає вчитися в Дрогобицької реальної гімназії ім. Франца-Йосифа.

Після того як Франко повністю закінчив навчання в вище згаданій гімназій, він, залишившись сиротою, починає давати приватні заняття, щоб заробити хоч якісь кошти на проживання. Накопивши достатньо коштів, вступає до Львівського університету на філософічний факультет. Під час навчання в університеті поглиблював свої знання української мови та літератури.   Іван Франко - фото автора

Літературна кар’єра

Навчаючись в університеті, Франко вже проявляв задатки письменника. Проявити він їх зміг, коли опублікував перші вірші в журналі «Друг», згодом ставши редактором цього журналу. Повноцінно почати хронологію професійної діяльності зміг після університету, коли разом з Михайлом Павликом зайнявся видавництвом свого журналу та декількох альманахів.

Франко був активним учасником культурно-політичних процесів на Галичині в другій половині ХІХ століття. Співпрацював з такими метрами, як Миколою Лисенком, Михайлом Старицьким, Павлом Житецьким, та іншими. В цей же час, Франко познайомився з своєю дружиною – Ольгою Хоружинською. Пізніше у подружжя народяться діти – Петро, Тарас, Андрій та єдина дочка Анна.
Крім літературної діяльності Франко увійшов в українську культуру й як науковець. Його праці в історії, фольклористиці, етнології, мовознавстві, економіці, соціології, філософії і по нині є цінними для наукового середовища. Ще за життя він став визнаним літературознавцем та літературним критиком, за що отримав ступінь доктора філософії та літератури. Список виданих ним наукових праць перевалює за двісті, що говорить про талант і працьовитість автора.   Іван Франко - книги письменника

Екранізації

Було б дивно, якби Іван Франко залишився непоміченим режисерами ХХ та ХХІ століття. Тому творчість Франка стала чудовою основою для сюжетів фільмів та мультфільмів. Так як екранізацій творів письменника чимало, варто зупинитись на самих головних, як, до прикладу, фільм «Захар Беркут», що був випущений в кінопрокат в 2019 році і став кращим вітчизняним фільмом року. Або ж фільми «Украдене щастя» та «Для домашнього огнища».

Підсумовуючи, Івана Франка, без перебільшень, можна назвати одним з найважливіших творців в українській історії. Його поезія та твори донині залишаються популярними серед українських та іноземних читачів. Скачати всі книги безкоштовно та без реєстрації з-під пера Івана Франка можна в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (РТФ). Читайте книги Івана Франка українською мовою онлайн або слухайте в форматі аудіокниг на нашому ресурсі електронних книг.


У кожного автора в житті траплялись різні цікаві події, які могли вплинути на його творчість. До того ж у кожного з них в особистій колекції є збірки віршів, великі або маленькі твори, знамениті та не дуже. А тому перед тим, як почати читати книжки, варто дізнатися біографію або автобіографію письменника, побачити його фотографії. На нашому літературному порталі ви знайдете у списку всі найвідоміші твори Івана Франко, та зможете їх читати онлайн або слухати аудіокниги.

Повна біографія та творчість Івана Франко допоможуть вам дізнатись про те, як письменник жив, чого прагнув, у що вірив. Цікаві факти про Івана Франко розкриють його секрети, про які ви точно не знали.

У нас ви також можете ознайомитись з короткою біографією (коротко, скорочено) письменника Івана Франко українською мовою з портретом та фото. В ній будуть основні важливі моменти про життя видатної людини, а зображення дозволять краще її пізнати.

Наша онлайн-бібліотека пропонує скачати книги Івана Франко в різних форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf, epub. В повному зібранні творів ви знайдете прозу та поезію, ті твори, які ви вже, можливо, читали, і ті, про які навіть не чули.

Цитати Івана Франко

Ні, я жива, я буду вічно жити, я в серці маю те, що не вмира…

"- I годi тобi хвалитись дiтьми. Хвалила ж сова своїх дiтей, що нема кращих на свiтi, а яка ж там совина краса?"

Я люблю, щоб дівчина була трохи бриклива, щоб мала серце з перцем.

Це була дійсність – хижа й жорстока, як зграя голодних вовків. Це була дійсність безвихідна, неминуча, як сама смерть.

Відгуки на письменника «Іван Франко»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *