Леонід Глібов

Леонід Глібов

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Книги Леоніда Глібова

Біографія Леоніда Глібова

Леонід Іванович Глібов – український письменник другої половини ХІХ століття. Найбільшу славу в творчості отримав як письменник-поет. Основною тематикою його творчості стала природа, яка оточувала письменника ще з дитинства. Окрім безпосередньої літературної творчості він займався активною громадською діяльність. В це входило й те, що він підтримував молодих письменників, займаючись видавництвом їх творів. Також Глібов відомий як педагог. В історію літератури письменник увійшов як один з кращих авторів байок.   Леонід Іванович Глібов - біографія і фото

Ранні роки

Малою батьківщиною для Глібова стала Київщина. Він народився в селі Веселий Поділ 21 лютого 1827 року. Його батьком став Іван Назарович Глібов. За професією він був наглядачем кінських табунів при маєтку місцевого поміщика Родзянки. Дитинство юного Леоніда проходило у селі Горби, що вже на Полтавщині, тому що батько переїхав туди по роботі. Ще з дитинства молодий хлопець проявляв неабияку любов до всіляких квіт та рослин. Він охоче допомагав матері доглядати за ними. За любов до цього заняття він навіть отримав жартівливе прізвисько «квіткового короля».

Першу освіту він зміг отримати вдома. Це стало можливим завдяки старанням матері – Орини Гаврилівни, яка навчала своїх дітей. Після цього він вступає до Полтавської гімназії в віці тринадцяти років. В гімназії він починає багато читати всіляких авторів, які тоді були на слуху, зокрема Пушкіна, Лермонтова та інших. Окрім того він і сам починає писати вірші. Проби пера несподівано, навіть для самого Глібова, отримали успіх, коли хазяїн квартири, яку знімав письменник, прочитавши вірші, віддав їх до видавництва. Так почалась хронологія творчості для автора.

Закінчення навчання та вчителювання

Через хворобу юнак не зміг повністю закінчити навчання в гімназії, і був змушений повернутися з Полтави додому. Проте ця сумна подія не змусила Глібова покинути творчість. Він все одно продовжував читати та робити проби пера. Згодом він зміг поновити навчання, але тепер вже в Ніжинському ліцеї вищих наук князя Безбородька, вступивши туди в 1849 році.

Вже цей навчальний заклад він зміг закінчити за професією вчителя. Перші заняття він давав в містечку Чорний Острів на Поділлі. Він займався викладанням гуманітарних наук, зокрема історії та географії. Після Чорного Острова Глібов переїздить до Чернігова, де влаштовується в чоловічу гімназію.

Творчі доробки

Окрім вищезгаданої збірки віршів Глібов досить довго не публікувався. Причин цьому досить багато, але головною є нещаслива доля самого автора. Після переїзду з Полтави не стало батька письменника. Після переїзду до Чернігова він почав працювати редактором газети «Черниговський листок». Але цей журнал закрили, а самому Леоніду було заборонено викладати в школі і проживати в Чернігові.    Леонід Іванович Глібов - книги письменника

Лише під кінець життя письменник все ж вирішив повноцінно повернутися до творчості. Великий список творів за його авторства був опублікований в журналі «Дзвінок і Зоря». Всього лиш за три роки творчості, з 1890 по 1893 роки, він став автором більше ніж 50 різних творів, основним чином для дитячої аудиторії.

Підсумовуючи, Леонід Глібов – це одночасно і талановита та трагічна особистість. Постійні життєві негаразди, що з ним траплялись, не давали йому дуже довгий час повноцінно реалізувати себе як автора. Проте йому це все ж вдалося і він став невід’ємною частиною української літератури в жанрі байок.

Скачати всі книги без реєстрації, безкоштовно за авторства Леоніда Глібова можна в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (РТФ). Читайте книги Леоніда Глібова українською мовою онлайн, або слухайте в форматі аудіокниг на нашому ресурсі електронних книг.


У кожного автора в житті траплялись різні цікаві події, які могли вплинути на його творчість. До того ж у кожного з них в особистій колекції є збірки віршів, великі або маленькі твори, знамениті та не дуже. А тому перед тим, як почати читати книжки, варто дізнатися біографію або автобіографію письменника, побачити його фотографії. На нашому літературному порталі ви знайдете у списку всі найвідоміші твори Леоніда Глібова, та зможете їх читати онлайн або слухати аудіокниги.

Повна біографія та творчість Леоніда Глібова допоможуть вам дізнатись про те, як письменник жив, чого прагнув, у що вірив. Цікаві факти про Леоніда Глібова розкриють його секрети, про які ви точно не знали.

У нас ви також можете ознайомитись з короткою біографією (коротко, скорочено) письменника Леоніда Глібова українською мовою з портретом та фото. В ній будуть основні важливі моменти про життя видатної людини, а зображення дозволять краще її пізнати.

Наша онлайн-бібліотека пропонує скачати книги Леоніда Глібова в різних форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf, epub. В повному зібранні творів ви знайдете прозу та поезію, ті твори, які ви вже, можливо, читали, і ті, про які навіть не чули.

Відгуки на письменника «Леонід Глібов»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *