Леся Українка

Леся Українка

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Книги Лесі Українки

Біографія Лесі Українки

Леся Українка – одна з самих відомих письменниць з когорти класичної української літератури. Її поезія та романи і понині залишаються надзвичайно популярними серед читачів. Поетеса входить до кола найвідоміших жінок-письменниць, що коли-небудь жили в Україні. Її талант та працьовитість породили на світ численну добірку найрізноманітніших за жанровою приналежністю творів, що нині складають собою основу класичної літератури.    Леся Українка - біографія і фото

Життєпис поетеси

Народилась Леся в Новоград-Волинському 13 лютого 1871 року. Походила з роду Косачів, що були дворянами в Російській імперії. За майбутніми успіхами доньки, безсумнівно, були її батьки, тому що мати поетеси сама працювала в літературі, так само як і батько. Матір’ю була Ольга Петрівна Драгоманова-Косач, що була дворянкою за походженням. Нічим не гірше був і батько – Петро Антонович Косач. Він був поважним чиновником та мав слабкість до літератури. З всього виходить, що маленька Леся зростала в сім’ї, де література та письменство займали важливе, якщо не головне, місце.   Леся Українка в молодості

За своє дитинство авторка спілкувалась з чималою кількістю видатних в свій час людей, як, до прикладу, Михайлом Драгомановим, який доводився їй дядьком. Проте трагічним моментом дитинства для поетеси стало те, коли вона застудилася в віці десяти років та майже повністю втратила змогу самостійно ходити. Але Леся не втратила жагу до навчання, та отримувала його в формі приватних занять. Разом з братом Михайлом вона вчиться за програмою чоловічої гімназії, та отримує повний спектр знань, доступних тоді для навчання.

Початок творчості

Леся Українка починає писати вже у 13 років. Першими творами у літературній хронології стають вірші, які вона пише у вільний час. Саме в цьому віці і з’являється псевдонім – Леся Українка, справжнє ім’я поетеси – Лариса Петрівна Косач. Далі вона продовжує навчання, правда вже в художній школі. Проте після неї вона вже самостійно продовжила навчання. Життя для Косач змінюється, коли вона відвідує Галичину та Буковину. Там вона знайомиться з не менш відомими, ніж вона сама, поетами та письменниками: Іваном Франком, Василем Стефаником, Ольгою Кобилянською та іншими.

Формування стилю письменниці

Саме після візиту на Західну Україну в мотивах творів авторки з’являються природні та фольклорні мотиви, які згодом стануть основною темою творчості письменниці. Також працює в цілій низці жанрів: поезія, лірика, драматургія, проза та публіцистика. Творчість поетеси можна поділити на три умовні напрямки: особистий, фольклорний та громадянський. Їй не були чужі феміністичні мотиви, якими сповнені деякі її твори, як, наприклад, одна з кращих поезій «Contra spem spero!» , де авторка описує образ жінки, що веде свою боротьбу проти світу.   Леся Українка - фото автора

Творчість такої іменитої поетеси не могла пройти осторонь режисерів та сценаристів ХХ століття. Тому чимало її літературних доробків стали основами для сюжетів фільмів. Одним зі списку самих часто екранізованих романів стала «Лісова пісня». Її екранізацією в різний час займались такі режисери, як Віктор Іванченко, Юрій Ілленко, Олександр Рубан.

Підсумовуючи, Леся Українка, без сумніву, легендарна поетеса, що внесла свою лепту в українську класичну літературу. Її вірші та романи українською мовою перекладені на численну кількість іноземних мов, що говорить про визнання її в світі. Скачати всі книги безкоштовно та без реєстрації Лесі Українки можна в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (РТФ). Читайте книги Лесі Українки онлайн українською мовою, або слухайте в форматі аудіокниг на нашому ресурсі електронних книг.


У кожного автора в житті траплялись різні цікаві події, які могли вплинути на його творчість. До того ж у кожного з них в особистій колекції є збірки віршів, великі або маленькі твори, знамениті та не дуже. А тому перед тим, як почати читати книжки, варто дізнатися біографію або автобіографію письменника, побачити його фотографії. На нашому літературному порталі ви знайдете у списку всі найвідоміші твори Лесі Українки, та зможете їх читати онлайн або слухати аудіокниги.

Повна біографія та творчість Лесі Українки допоможуть вам дізнатись про те, як письменник жив, чого прагнув, у що вірив. Цікаві факти про Лесі Українки розкриють його секрети, про які ви точно не знали.

У нас ви також можете ознайомитись з короткою біографією (коротко, скорочено) письменника Лесі Українки українською мовою з портретом та фото. В ній будуть основні важливі моменти про життя видатної людини, а зображення дозволять краще її пізнати.

Наша онлайн-бібліотека пропонує скачати книги Лесі Українки в різних форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf, epub. В повному зібранні творів ви знайдете прозу та поезію, ті твори, які ви вже, можливо, читали, і ті, про які навіть не чули.

Цитати Лесі Українки

… сам у сій пустелі пасе думок отари незчисленні.

Нема їм впину, а йому спочинку…

Ні, я жива, я буду вічно жити, я в серці маю те, що не вмира…

Не маловірна я, занадто вірю,

і віра та мене навік погубить.

О, яка ж то кара

Месією, що світ рятує, бути!

Відгуки на письменника «Леся Українка»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *