Книги Марка Твена

Біографія Марка Твена

Марк Твен – видатна постать в світі літератури. Літературні критики охрестили його «першим, дійсно американським письменником», а також додали, що наступні американські літератори – лиш його наступники. «Пригоди Тома Сойєра» та «Пригоди Гекльберрі Фінна» заклали ту підвалину, на якій в подальшому буде будуватися вся літературна школа Сполучених Штатів. Окрім прославленої письменницької кар’єри, був відомим журналістом та сатириком, нерідко критично висловлюючись в бік колег. Варто зауважити, що Марк Твен – це псевдонім, а справжнє ім’я автора – Ленгхорн Клеменс.   Марк Твен - біографія і фото

Біографія

Життєпис майбутнього письменника почався 30 листопада 1835 року у Флориді, Штаті Міссурі. Народився Марк в сім’ї бідного торговця Джона-Маршала Клеменса. Цікаво, що в цей час Міссурі був рабовласницьким штатом і вже в дитячому віці Твен познайомився з цим соціальним явищем, яке пізніше буде засуджувати в своїх творах. Спогади про дитинство складуть значну частину сюжетів книг, які Легхорн напише пізніше.

Перші кроки в літературі починає робити в віці 11 років, коли йде працювати до друкарні. Після цього йому довіряють більш складну роботу – він займається друком та набором тексту, а потім навіть його редагуванням. До речі, працював він в друкарні свого брата. Можна вважати, що перші кроки в своїй творчій хронології Твен зробив в газеті свого брата. Після роботи в друкарні він деякий час пропрацював на кораблі в чині лоцмана. Але це все закінчується з початком Громадянської війни в Сполучених Штатах, після чого письменник мігрує на західне узбережжя.   Марк Твен - фото автора

Мандри та робота репортером

Влаштувавшись в Каліфорнії, Твен починає працювати кореспондентом однієї з місцевих газет. З певними труднощами, але все ж він зміг добитися фінансування своєї авантюри, яка полягала в тому, що він хотів відправитись в подорож по країнам світу. Перебуваючи в мандрах, він надсилав до редакції листи та нотатки. Після свого повернення він оформив цей список нотаток в книгу «Простаки за кордоном», яка стала його літературним дебютом і принесла йому першу відомість, як письменника. Після успіху книги він все одно продовжує займатись репортерством, але і починає приділяти час для написання книг.

Успіх в літературі

Головними та кращими роботами, які принесли славу Марку Твену, як письменнику, беззаперечно, вважаються «Пригоди Тома Сойєра» та «Пригоди Гекльберрі Фінна». Проте старт творчої кар’єри був досить таки приземистим. Він писав короткі гумористичні оповідання та вірші, або ж памфлети на різну соціальну тематику свого часу. Проте за життя Твен досяг успіху не стільки як письменник, а радше як оратор. Його промови привертали набагато більше уваги, ніж його літературна творчість. Повністю оцінити його твори публіка вже змогла після смерті письменника. Та в ХХ столітті головні книги Твена були екранізовані.    Марк Твен - книги письменника

Варто помітити, що Твен за життя написав досить багато спогадів, які ближче до старості оформив в автобіографію. В своїй особі Твен поєднував талановитого письменника та репортера. Чимало його творів сповнені посиланням на реальні події, що трапились з самим автором, або були на слуху в той час.

Підсумовуючи, Марк Твен – важливий не тільки для американської, а й для світової літератури. Проте все ж для американської він по праву вважається батьком, а для світової – класиком пригодницького жанру в книгах.

Скачати всі книги без реєстрації, безкоштовно за авторства Марка Твена можна в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (РТФ). Читайте книги Марка Твена українською мовою онлайн, або слухайте в форматі аудіокниг на нашому ресурсі електронних книг.


У кожного автора в житті траплялись різні цікаві події, які могли вплинути на його творчість. До того ж у кожного з них в особистій колекції є збірки віршів, великі або маленькі твори, знамениті та не дуже. А тому перед тим, як почати читати книжки, варто дізнатися біографію або автобіографію письменника, побачити його фотографії. На нашому літературному порталі ви знайдете у списку всі найвідоміші твори Марка Твена, та зможете їх читати онлайн або слухати аудіокниги.

Повна біографія та творчість Марка Твена допоможуть вам дізнатись про те, як письменник жив, чого прагнув, у що вірив. Цікаві факти про Марка Твена розкриють його секрети, про які ви точно не знали.

У нас ви також можете ознайомитись з короткою біографією (коротко, скорочено) письменника Марка Твена українською мовою з портретом та фото. В ній будуть основні важливі моменти про життя видатної людини, а зображення дозволять краще її пізнати.

Наша онлайн-бібліотека пропонує скачати книги Марка Твена в різних форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf, epub. В повному зібранні творів ви знайдете прозу та поезію, ті твори, які ви вже, можливо, читали, і ті, про які навіть не чули.

Відгуки на письменника «Марк Твен»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *