Михайло Коцюбинський

Михайло Коцюбинський

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Книги Михайла Коцюбинського

Біографія Михайла Коцюбинського

Михайло Михайлович Коцюбинський – один з числа письменників, що стали класиками української літератури. За своє життя, окрім, власне, літературної діяльності, встиг побувати активним громадським діячем. В це вкладається й те, що він був одним з засновників осередку організації «Просвіта», що діяла в Чернігові. Головним літературним жанром для письменника стає психологічна проза.   Михайло Коцюбинський - біографія і фото

Життєпис

Життєвий шлях письменника почався 5 вересня 1864 року на Вінниччині. Батьки у Михайла були з дворянським корінням, точніше батько – Михайло Матвійович. Він займав посаду дрібного чиновника, пиячив та, як наслідок, часто змінював місце роботи. Мати була простою жінкою, яка любила та виховувала сина. Через фінансову скруту сім’я переїжджає з Вінниці до маленького містечка Бар. Саме в ньому і почався вчитися Коцюбинський в початковій школі.

В результаті мінливого кохання в віці 13 років, Коцюбинський починає багато читати. Читає переважно українських класиків, якими на той момент були Тарас Шевченко та Марко Вовчок. Після повернення сім’ї в Вінницю не продовжує навчання через нестачу коштів у батьків. Згодом через скрутне матеріальне становище стає репетитором, щоб заробити хоч якісь кошти. В цей же час починає займатись активною громадською діяльністю, через що попадає під нагляд жандармів. Після ряду подій попадає в Чернігів, де залишиться жити до кінця життя. Там він продовжує свою літературну та громадську діяльність    Михайло Коцюбинський - фото автора

В Чернігові письменник зустрічається зі своєю майбутньою дружиною – Вірою Устимівною Дейшун. Після одруження письменник стає батьком для двох синів та двох дочок.

Літературна слава

За життя Коцюбинський увійшов до когорти прогресивних письменників, які порушували нові, для літератури свого часу, теми. Але перші проби пера в творчій хронології письменнику не приносять приголомшливої слави. Його перший виданий твір «Андрій Соловійко, або Вченіє світ, а невченіє тьма» був скептично зустрітий критиками. Проте автор не покидає ідеї стати письменником та продовжує працювати над собою та своїми творами.

Проте згодом до Коцюбинського приходить слава, як до творця психологічної прози. В цій стезі він стає справжнім майстром. Список його психологічних нарисів надзвичайно довгий, проте одним з кращих можна назвати «Цвіт яблуні». В ньому автор порушує важливі теми, головні з яких – становлення особистості письменника та його роль в суспільстві. Під кінець життя в 1911 році повністю закінчує працю над головною літературною роботою свого життя – повістю «Тіні забутих предків». Саме за неї він отримує більшість своєї слави.    Михайло Коцюбинський - книги письменника

Екранізація творів

«Тіні забутих предків» були удостоєні екранізації метром радянської школи кінематографів – Сергієм Параджановим. Демонстрація стрічки на міжнародному кінофестивалі викликає справжній фурор та завойовує декілька нагород. Також роботи письменника лягли в основу таких фільм, як «Навздогін за долею», «Фата моргана», «Кривавий світанок», та багато інших.

Отже, Михайло Коцюбинський недарма увійшов до класиків прози, що коли-небудь були написані українською мовою. Психологічність та глибина його творів вражає і до тепер. Скачати всі книги безкоштовно та без реєстрації за авторства Михайла Коцюбинського можна в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (РТФ). Читайте книги Михайла Коцюбинського онлайн українською мовою або слухайте в форматі аудіокниг на нашому ресурсі електронних книг.


У кожного автора в житті траплялись різні цікаві події, які могли вплинути на його творчість. До того ж у кожного з них в особистій колекції є збірки віршів, великі або маленькі твори, знамениті та не дуже. А тому перед тим, як почати читати книжки, варто дізнатися біографію або автобіографію письменника, побачити його фотографії. На нашому літературному порталі ви знайдете у списку всі найвідоміші твори Михайла Коцюбинського, та зможете їх читати онлайн або слухати аудіокниги.

Повна біографія та творчість Михайла Коцюбинського допоможуть вам дізнатись про те, як письменник жив, чого прагнув, у що вірив. Цікаві факти про Михайла Коцюбинського розкриють його секрети, про які ви точно не знали.

У нас ви також можете ознайомитись з короткою біографією (коротко, скорочено) письменника Михайла Коцюбинського українською мовою з портретом та фото. В ній будуть основні важливі моменти про життя видатної людини, а зображення дозволять краще її пізнати.

Наша онлайн-бібліотека пропонує скачати книги Михайла Коцюбинського в різних форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf, epub. В повному зібранні творів ви знайдете прозу та поезію, ті твори, які ви вже, можливо, читали, і ті, про які навіть не чули.

Цитати Михайла Коцюбинського

Весь світ був як казка, повна чудес, таємнича, цікава й страшна.

Ні, я жива, я буду вічно жити, я в серці маю те, що не вмира…

Ізгадай мні, мій миленький,

Два рази на днину,

А я тебе ізгадаю

Сім раз на годину.

Сумно повістувала трембіта горам про смерть. Бо смерть тут має свій голос, яким промовляє до самотніх кичер.

Відгуки на письменника «Михайло Коцюбинський»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *