Сергій Жадан

Сергій Жадан

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Книги Сергія Жадана

Серії книг Сергія Жадана

Месопотамія Сергій Жадан
9 книг Перейти
468
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5

Біографія Сергія Жадана

Сергій Жадан – сучасний український поет та письменник. Окрім літературної діяльності, займається перекладом, громадською діяльністю, а також є солістом музикальних гуртів «Жадан і Собаки» та «Лінія Маннергейма». На сьогодні Жадан, певно, є одним з найпопулярніших та найвідоміших вітчизняних письменників як в Україні, так і за кордоном. Його тексти перекладені більше ніж на двадцять мов, а сам автор удостоєний не однієї нагороди.

Сергій Жадан - біографія і фото

Біографія Сергія Жадана

Життєпис поета починається в місті Старобільськ, що на Луганщині, 23 серпня 1974 року. У свої 17 років він стає одним з авторів літературного проекту «Червона Фіра». Вищу освіту здобував в Харкові, куди переїхав з рідного міста. Університетом для поета став Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди. В ньому він закінчив філологічний факультет. На цьому хронологія навчання не закінчується. Впродовж наступних років був аспірантом вищезгаданого університету, пізніше займався викладацькою діяльністю.

Громадська діяльність: в чому приймав участь Сергій Жадан?

Варто згадати і громадську діяльність Сергія Жадана. Першим кроком стало утворення вже вищезгаданого літературного гуртка «Червона Фіра». Пізніше, вже за часів Помаранчевої революції, був одним з організаторів наметового містечка в Харкові. Також є активним критиком міської адміністрації Харкова, якщо конкретніше, то мерів міста – Добкіна та Кернеса.

Громадська діяльність Сергія Жадана

Став активним учасником подій харківського Євромайдану. В сутичках з проросійськими активістами за облдержадміністрацію міста отримав поранення, та з іншими постраждалими, яких в той день було 97, потрапив до міської лікарні. І по сьогоднішній день є активним волонтером та займає повністю проукраїнську громадську позицію.

Список подій, в яких приймав участь Жадан, не вичерпується лише політичними акціями. Він є активним учасником просвітницької діяльності на сучасних теренах України, особливо її східних областей. Є автором проекту «Схід читає», який має на меті забезпечувати літературою бібліотеки Донецької та Луганської областей.

Літературна діяльність: яскрава колекція

Творча діяльність, як незалежного письменника, починається в 2004 році. Основними жанрами, в яких працює автор, є роман, вірші та есеї. Основою сюжетів для більшості творів є дійсність, яка оточує Сергія Жадана. Також в своїх працях він не цурається нецензурної лексики, яка передає більш простою мовою емоційне забарвлення творів.

Стилістика художніх творів різноманітна, та поєднує у собі різноманітну за тематикою та сферою використання лексику. Те емоційне забарвлення, експресивність та оксюморони, які використовує автор, якнайповніше передають емоційний стан письменника.

Сергій Жадан - книги

Кращим романом Сергія Жадана став «Ворошиловград», що вийшов у 2010 році. За версією «Бі-бі-сі», став книжкою року. Вона була презентована під час Донбас-туру в 2011 році. Сам письменник є автором численної добірки різних поезій та книжок. Серед них можна згадати: «Інтернат», «Месопотамія», «Хлібне перемир’я» та багато інших. Окрім музикальної та літературної діяльності, Жадан мав декілька епізодичних ролей у фільмах: «Поводир», «Любові стане на всіх», «Дике поле».

Підсумовуючи, Сергій Жадан – один з головних діячів в сучасному літературному просторі, що пише українською мовою. Його книги популярні як в друкованому вигляді, так і в форматі електронних книг. Скачати всі книги Сергія Жадана безкоштовно та без реєстрації можна в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (ртф). Читайте книги Сергія Жадана онлайн, або слухайте в форматі аудіокниг на нашому ресурсі електронних книг.

Цитати Сергія Жадана

Всі ми хотіли стати пілотами. Більшість із нас стали лузерами.

– Ти ж, мабуть, хотіла поїхати? Що тебе тут може тримати?

– Ну як що? – відповіла вона подумавши. – Завжди є речі, котрі нас тримають.

– Ну послухай, тримає, як правило, впевненість у завтрашньому дні. В тебе є впевненість у завтрашньому дні?

– Ні, – призналась вона, – немає. Але в мене є впевненість у дні вчорашньому. Іноді вона теж тримає.

Томущо кожна дорога – це наша радість і втома,

тому що кожна зупинка – це наші тиша й самотність,

тому що ми завжди знаємо, хто нас чекає вдома,

знаємо, що таке відданість і що таке незворотність.Кожному з нас буде що розповісти по смерті,

хоча кожен із нас не вірить у її можливість.

Небо нам нагріває наші куртки подерті.

Я маю серце – і саме тому розумію його важливість.Я маю голос – і саме тому вмію порозумітись,

і ця дорога насправді може бути легкою,

бо над нею завжди висить теплий місяць,

і його завжди можна торкнутись рукою.

* Головне – мир в душі. І ноги в теплі.

Відгуки на письменника «Сергій Жадан»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *