Шарлотта Бронте

Шарлотта Бронте

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Книги Шарлотти Бронте

Біографія Шарлотти Бронте

Шарлотта Бронте – видатна англійська поетеса першої половини ХІХ століття. Свою першу славу, як письменниця, отримала ще за життя, що було рідкістю для жінок-авторок того часу. Вона була не першою літераторкою в своїй сім’ї. Її сестри також писали різного роду твори, проте саме Шарлотта досягла в цьому найбільшого успіху. Вже після її смерті вона стала ще популярнішою завдяки своїй подрузі – Елізабет Гаскелл, яка написала біографію письменниці та видала список її творів, що не був опублікований за життя.   Шарлотта Бронте - біографія автора

Ранні роки

Народилась Шарлотта 21 квітня 1816 року. Малою батьківщиною для неї став Західний Йоркшир. Батьками стали Патрік Бронте і його дружина Мері. За професією батько був священиком в англіканській церкві. Окрім Шарлотти в сім’ї Бронте народились ще п’ять дочок та один син. Собою Шарлотта була досить тендітною та маленькою дівчинкою, яка була іноді аж занадто сором’язливою. Ці риси характеру та зовнішності збережуться у неї і до дорослого віку. В дитинстві вона була в захваті від тодішнього героя Британії – герцога Веллінгтона, який став відомим завдяки битві при Ватерлоо, де розбив Наполеона Бонапарта.

Дитинство у юної Бронте не було надто радісним. Її батько був змушений сам виховувати дочок, тому що мати досить рано не стало, лише коли дівчинці було п’ять років. Батько не мав коштів, щоб найняти доглядальницю, тому він віддав дочок до школи-інтернату, яка утримувалась на кошти благодійників при церкві в Кован-Бріджі. Але дочки не змогли повністю закінчити цю школу.

Через антисанітарні умови та погане харчування вони були змушені повернутися додому, бо в школі спалахнув тиф, через який не стало двох сестер Шарлотти. Загалом, її враження про дитинство зводились до завжди безрадісного батька та поганих умов життя в Кован-Бріджі. Пізніше в своєму кращому романі «Джен Ейр» Бронте досить яскраво опише свої враження від дитинства.   Шарлотта Бронте - біографія і фото

Юність

Після повернення додому молода Шарлотта була змушена взяти на себе частину обов’язків по дому. Згодом, у 1831 році вона разом з сестрами повертається до навчання. Новою школою став заклад в Ро-Геді. В школі вона зарекомендувала себе як старанна учениця, яку любили як однокласники, так і викладачі. Проте хронологія навчання тривала недовго, і вже в 1832 році Бронте покидає школу.

Покінчивши з навчанням, молода дівчина починає шукати різні способи заробітку. За декілька років вона встигла попрацювати і гувернанткою, і навіть повернутися до школи в Ро-Геді, проте вже в якості викладачки.

Особливості творчості та екранізації

Спроби пера Шарлотта робила ще в дитинстві, разом з сестрами. Вони навіть вигадали власну країну – Ангору, деталі якої описували ще декілька років поспіль. Справжнім початком творчості письменниці став момент, коли вона зайнялась поезією. Не дивлячись на критику від Роберта Сауті, вона продовжувала писати. Її головним твором в списку бібліографії по праву вважається роман «Джен Ейр». В романі є багато різних особливостей, який відокремлює його серед інших, наприклад, вставки з віршованими рядками та використання особливостей різних жанрів. Цей твір був удостоєний декількох екранізацій.

Підсумовуючи, Шарлотта Бронте – одна з представниць жіночої літератури в британській школі літераторів. Вона хоч і отримала славу, як письменниця, ще при житті, проте ставлення до неї було все одно прискіпливе через стать, але це аж ніяк не применшує її таланту в літературі.   Шарлотта Бронте - книги письменниці

Скачати всі книги без реєстрації, безкоштовно за авторства Шарлотти Бронте можна в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (РТФ). Читайте книги Шарлотти Бронте українською мовою онлайн, або слухайте в форматі аудіокниг на нашому ресурсі електронних книг.


У кожного автора в житті траплялись різні цікаві події, які могли вплинути на його творчість. До того ж у кожного з них в особистій колекції є збірки віршів, великі або маленькі твори, знамениті та не дуже. А тому перед тим, як почати читати книжки, варто дізнатися біографію або автобіографію письменника, побачити його фотографії. На нашому літературному порталі ви знайдете у списку всі найвідоміші твори Шарлотти Бронте , та зможете їх читати онлайн або слухати аудіокниги.

Повна біографія та творчість Шарлотти Бронте допоможуть вам дізнатись про те, як письменник жив, чого прагнув, у що вірив. Цікаві факти про Шарлотти Бронте розкриють його секрети, про які ви точно не знали.

У нас ви також можете ознайомитись з короткою біографією (коротко, скорочено) письменника Шарлотти Бронте українською мовою з портретом та фото. В ній будуть основні важливі моменти про життя видатної людини, а зображення дозволять краще її пізнати.

Наша онлайн-бібліотека пропонує скачати книги Шарлотти Бронте в різних форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf, epub. В повному зібранні творів ви знайдете прозу та поезію, ті твори, які ви вже, можливо, читали, і ті, про які навіть не чули.

Відгуки на письменника «Шарлотта Бронте»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *