Степан Васильович Васильченко

Степан Васильович Васильченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Книги Степана Васильовича Васильченко

Біографія Степана Васильовича Васильченко

Степан Васильович Васильченко – український письменник першої половини ХХ століття. До когорти тогочасних письменників увійшов як митець зі вже сформованими поглядами на життя та творчість. Основними мотивами в літературі для Васильченка стали людська праця та віра в справедливість. Такі теми пов’язані з тим, що він сам – виходець з селянської бідноти, не міг обійти цю тему стороною, яка була болючою для дуже великої кількості людей.    Степан Васильович Васильченко - біографія і фото

Ранні роки

Життя письменника розпочалось 27 грудня 1878 року в місті Ічня, що на Чернігівщині. Батько у письменника був безземельним селянином, що за професією був швець. Освіту юний Степан почав отримувати в тому ж місті, де народився, в Ічнянській початковій школі. Після школи захотів стати учителем, для чого почав готуватися до вступу в семінарію. В 1895 році все ж вступає до Коростишівської учительської семінарії. Повністю її закінчив в 1898 році.

Після семінарії молодий Васильченко займався викладанням в школах Богуслава, Києва, Полтави. Під час своїх переїздів збирав фольклор та цікавився місцевим життям людей. Також паралельно з тим зацікавився творчістю Тараса Григоровича. Цікаво, що під час вчителювання вів щоденник, який пізніше вийде у вигляді окремої книги.   Степан Васильович Васильченко - фото автора

Революція 1905 року та Перша світова

В 1906 році, коли на теренах Російської імперії була революція, Васильченко прийняв в ній участь, а якщо конкретніше, то в робітничих страйках. Влада за це його посадила до в’язниці. Там він захворів на тиф, але йому пощастило – його випустили за браком доказів. Проте після ув’язнення йому заборонили викладати будь-де.

В перерві між революцією та війною займався наданням приватних уроків, та паралельно завідував місцевою театральною газетою – «Рада». Після початку Першої світової війни він мобілізується на фронт. В боях на Західному фронті отримав звання командира саперної роти. В цей час на мирній землі вийшли його перші збірки «Ескізи» та «Оповідання», які розпочали творчу хронологію Васильченка як автора. Після війни та ще однієї революції все ж зміг повернутися до справи життя – викладання. Був педагогом в школі імені Івана Франка, що в Києві.

Особливості творчості

Творчість для Степана Васильченка завжди була на фоні основних подій в його житті. Дебютувавши в 1914 зі своїми збірками, він постав перед читачами та критиками вже сформованим творцем. Основною темою творчості для письменника стає опис життя простих вчителів, яким він сам був. Прикладом такого твору є збірка щоденників самого автора під загальною назвою «Записки вчителя». В ній він описував всі свої турботи як педагога, а вже згодом цей щоденник стане першоосновою для великого списку новел та повістей з-під його пера.

Другою важливою темою для автора стало розкриття теми селянської бідноти. Ця тематика розкрита в творі «На чужину». Всю біль від подій війни та подальших революцій автор вклав в окремий цикл творів – «Окопний щоденник», «На золотому лоні», «Під святий гомін» та ще ряді оповідань. З творчості Васильченка важко відокремити кращий твір. Його творчий талант не завершувався на якійсь одній праці, а просякав кожну його роботу.    Степан Васильович Васильченко - книги письменника

Підсумовуючи, Степан Васильченко – цікавий письменник свого часу. Як і багато інших творчих людей, що попали на фронт, він творчо передав жах війни через свої книги. Також його важко віднести до якоїсь конкретної групи письменників, тому що він сам писав в перехідний період літератури – від реалізму до нової радянської школи.

Скачати всі книги без реєстрації, безкоштовно за авторства Степана Васильченка можна в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (РТФ). Читайте книги Степана Васильченка українською мовою онлайн, або слухайте в форматі аудіокниг на нашому ресурсі електронних книг.


У кожного автора в житті траплялись різні цікаві події, які могли вплинути на його творчість. До того ж у кожного з них в особистій колекції є збірки віршів, великі або маленькі твори, знамениті та не дуже. А тому перед тим, як почати читати книжки, варто дізнатися біографію або автобіографію письменника, побачити його фотографії. На нашому літературному порталі ви знайдете у списку всі найвідоміші твори Степана Васильовича Васильченко, та зможете їх читати онлайн або слухати аудіокниги.

Повна біографія та творчість Степана Васильовича Васильченко допоможуть вам дізнатись про те, як письменник жив, чого прагнув, у що вірив. Цікаві факти про Степана Васильовича Васильченко розкриють його секрети, про які ви точно не знали.

У нас ви також можете ознайомитись з короткою біографією (коротко, скорочено) письменника Степана Васильовича Васильченко українською мовою з портретом та фото. В ній будуть основні важливі моменти про життя видатної людини, а зображення дозволять краще її пізнати.

Наша онлайн-бібліотека пропонує скачати книги Степана Васильовича Васильченко в різних форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf, epub. В повному зібранні творів ви знайдете прозу та поезію, ті твори, які ви вже, можливо, читали, і ті, про які навіть не чули.

Відгуки на письменника «Степан Васильович Васильченко»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *