Стівен Хокінг

Стівен Хокінг

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Книги Стівена Хокінга

Біографія Стівена Хокінга

Стівен Хокінг – людина-епоха, що визначила напрямок розвитку теоретичної фізики для вчених в усьому світі. Його можна назвати правонаступником Альберта Ейнштейна в галузі фізики. До Хокінга чорні діри вважалися надзвичайно складним предметом дослідження, проте він зміг вивести їх наукове обгрунтування та їхні математичні властивості. За свої досягнення в області фізики, астрофізики та космології був удостоєний більш ніж двадцяти нагород. Всесвітню відомість, як письменник, отримав за книгу «Коротка історія часу», яка стала бестселером вже після першої публікації і ще потім декілька разів перевидавалась.    Стівен Хокінг - біографія і фото

Біографія

Батьківщиною для Стівена Хокінга стала Великобританія, коли він народився 8 січня 1942 року в місті Оксфорд. Хокінги опинились в Оксфорді тому, що тікали від бомбардувань Лондона німецькою авіацією. Батько у Стівена також був вченим, проте в області медицини. Мати працювала секретарем. Після закінчення школи вступає до Оксфордського університету, де і починає кар’єру вченого в області теоретичної фізики. Повністю закінчує Оксфорд в 1962 році, після чого вступає до Триніті-холл Кембриджського університету.

Під час навчання на бакалавра у Хокінга проявилась хвороба бічного аміотрофічного склерозу. Саме через неї вчений втратив можливість самостійно ходити. Проте це йому не завадило в 1965 році одружитися на своїй першій дружині Джейн Вайлд. Згодом у подружжя народяться діти: донька та двоє синів. Ще одним потрясінням для автора та його сім’ї стало те, що після захворювання на грип та операції на горлі Стівен втратив голос.      Стівен Хокінг з дочкою Люсі

Наукова кар’єра

Життєві негаразди не завадили Хокінгу в продовженні хронології його наукової кар’єри. Незважаючи на обмежені фізичні можливості, він продовжує активну роботу над написанням книг. Основними напрямками роботи для вченого були такі теми: дослідження термодинаміки чорних дір, дослідження явища, яке було пізніше названо «випаровування Хокінга».

В списку занять вченого, важливе місце посідало популяризація науки. Його провідною ідеєю були космічні польоти та колонізація інших планет. Як він зауважував, це необхідно для того, щоб людство саме себе не знищило. Хокінг був занепокоєний можливістю ядерної війни чи нових форм бактерій, які можуть знищити людство.

Окрім статей та доповідей, Хокінг є автором численної добірки науково-популярних книг, в тому числі для дітей. Основною є «Коротка історія часу», яка стала кращою книгою року. Окрім неї він є автором книг «Чорні діри та молоді всесвіти», «Світ у горіховій шкаралупці».

Стівен Хокінг та кінематограф

Окрім літератури, Хокінг часто з’являвся в різних телепередачах та фільмах. Він вважав, що це також необхідно для популяризації науки. Він приймав участь в таких проектах, як «Всесвіт Стівена Гокінга», «У Всесвіт зі Стівеном Гокінгом», «Великий задум за Стівеном Гокінгом». Про вченого було знято декілька біографічних фільмів, як до прикладу – «Теорія всього».    Стівен Хокінг - книги письменника

Підсумовуючи, Стівен Хокінг – це та людина, без якої неможливо уявити сучасну фізику, як науку. Його праці увійшли в історію та стали рлоуч з роботами Ньютона та Тесли. Важлива заслуга його, як вченого, полягає в тому, що він займається популяризацією науки та поширенням її в широких масах.

Скачати всі книги без реєстрації, безкоштовно за авторства Стівена Хокінга можна в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (РТФ). Читайте книги Стівена Хокінга українською мовою онлайн, або слухайте в форматі аудіокниг на нашому ресурсі електронних книг.

Відгуки на письменника «Стівен Хокінг»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *