Туве Янссон

Туве Янссон

  • Дата народження: 09.08.1914
  • Жанр: Казки
  • Країна: Фінляндія
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Книги Туве Янссон

Біографія Туве Янссон

Туве Янссон – письменниця фінсько-шведського походження. Авторка є представницею досить маловідомої, проте необділеної талантом фінської школи письменників. Крім письменництва Янссон всесторонньо обдарована особистість. На батьківщині вона відома не тільки як письменниця, а й як художниця та ілюстраторка. Саме їй належить авторство таких вигаданих персонажів, як мумі-тролі. Вони стали головними героями її дитячих творів, які розповідали маленьким читачам про Долину мумі-тролів. Янссон є символом фінської літератури ХХ століття, і в її честь засновані літературні гуртки та премії, а на острові, де вона часто бувала з своєю дівчиною нині заснований дім-музей.  Туве Янссон - біографія і фото

Біографія

Письменниця народилась 9 серпня 1914 року, в столиці Фінляндії – Гельсінкі. Батьками письменниці стали досить відомі та освічені люди. Мама Сігне Хаммартшен була відомою ілюстраторкою для книг та художником, яку знали по всій країні. Вона була шведкою, тому у письменниці є там коріння. Батько Віктор Янссон був скульптором. Після доньки в сім’ї Янссонів народилось ще двоє синів – Пер-Улоф та Ларс.

Найяскравішими спогадами з дитинства письменниці стали ті, що пов’язані з її візитами до бабусі, яка жила майже біля моря. Туве з теплотою згадувала ті часи. Закінчивши школу в Гельсінкі, дівчина вирішує поїхати на навчання до університету в Швецію, користуючись тим, що її мама звідти родом. Цікаво, що її малюнки, які були намальовані ще під час навчання в школі, потрапили до одного з дитячих журналів, через що Туве отримала першу славу.

Навчання та початок кар’єри

Для здобування вищої освіти художниця вибрала Коледж мистецтв, де навчалась на факультеті вишуканих мистецтв. Під час навчання вона побувала в багатьох європейських країнах під час стажування, зокрема у Франції, Німеччині, Італії. Список мов, які знала художниця, не обмежувався рідними фінським та швецьким. Вона повністю знала німецьку, англійську та французьку.

Після повернення в Фінляндію, Янссон починає активну роботу в різних видавництвах та самостійно займається написанням книг. В хронології творчості авторки важливе місце посіло написання книжкової серії про мумі-тролів. Це була утопічна історія, яка змогла принести авторці всесвітню відомість. Книга на довгий час зайняла перше місце в списках дитячої літератури, а Янссон стала неймовірно багатою. Цікаво, що її 80-ий день народження стало за масштабом національним святом, яке відзначала вся країна, а письменниця отримала лаври кращого літератора Фінляндії.   Туве Янссон - фото письменниці

Особисте життя

На протязі всього життя Янссон не була занадто гоноровою особою. Вона вела досить скромне життя навіть після того, як її слава пролунала на весь світ. До кінця життя Туве самостійно ходила в магазин, та користувалась громадським транспортом, не витрачаючи кошти на лишні, на її думку, витрати. Можна навіть сказати, що вона була уособленням самостійної та скромної нордичної жінки.

Під час навчання в коледжі Янссон спілкувалась з Атасом Віртанемом, і навіть була з ним обручена, проте обручення розірвали, а причини цього невідомі і по нині. Після 35 років письменниця зрозуміла, що жінки їй подобаються більше ніж чоловіки, і після знайомства з фінською художницею Тууліккі Пієтіля, вона прожила з нею 45 років. На той час в Фінляндії хоч і з осудом ставились до такого роду контактів, проте їм було байдуже, і так вони прожили все життя, поки Янссон не стало.  Туве Янссон - книги письменниці

Скачати всі книги без реєстрації, безкоштовно за авторства Туве Янссон можна в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (РТФ). Читайте книги Туве Янссон українською мовою онлайн, або слухайте в форматі аудіокниг на нашому ресурсі електронних книг.


У кожного автора в житті траплялись різні цікаві події, які могли вплинути на його творчість. До того ж у кожного з них в особистій колекції є збірки віршів, великі або маленькі твори, знамениті та не дуже. А тому перед тим, як почати читати книжки, варто дізнатися біографію або автобіографію письменника, побачити його фотографії. На нашому літературному порталі ви знайдете у списку всі найвідоміші твори Туве Янссон, та зможете їх читати онлайн або слухати аудіокниги.

Повна біографія та творчість Туве Янссон допоможуть вам дізнатись про те, як письменник жив, чого прагнув, у що вірив. Цікаві факти про Туве Янссон розкриють його секрети, про які ви точно не знали.

У нас ви також можете ознайомитись з короткою біографією (коротко, скорочено) письменника Туве Янссон українською мовою з портретом та фото. В ній будуть основні важливі моменти про життя видатної людини, а зображення дозволять краще її пізнати.

Наша онлайн-бібліотека пропонує скачати книги Туве Янссон в різних форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf, epub. В повному зібранні творів ви знайдете прозу та поезію, ті твори, які ви вже, можливо, читали, і ті, про які навіть не чули.

Відгуки на письменника «Туве Янссон»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *