Вільям Шекспір

Вільям Шекспір

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Книги Вільяма Шекспіра

Біографія Вільяма Шекспіра

Вільям Шекспір – один з найвизначніших поетів та письменників в світовій літературі. Його значення для британської літератури взагалі неоціненне. Шекспіра по праву називають одним з найвизначніших драматургів. Творчий доробок складається із 17 комедій, 10 хронік, 11 трагедій, п’яти поем і циклу зі 154 сонетів. Він – та постать, без якої неможливо уявити образ британської літератури, для неї він – символ, та національний герой. Саме п’єси його авторства є найчастішою основою для постановок в театрах по всьому світу.    Вільям Шекспір - біографія і фото

Біографія

З біографією Шекспіра пов’язані значні труднощі. Все через те, що до сьогодні дійшло не так багато достовірних відомостей про його буття. Дослідники його біографії навіть розділились на два протилежні табори. Один з них вважає, що Вільям Шекспір – справжнє ім’я письменника, інший, напроти, вважає, що це псевдонім, а справжня особа автора нам невідома. Другі також представляють цілий список персон, які б теоретично могли бути справжнім «Шекспіром».

Загальноприйнята теорія говорить про те, що майбутній драматург народився 23 квітня в місті Стратфорд-апон-Ейвон. Батьком Вільяма став Джон Шекспір. Він хоч і був заможним, проте не мав благородного походження. Розбагатів він завдяки продажі вовни, а він сам за професією – рукавичник. Матір’ю стала жінка на ім’я Арден, яка на відміну від батька, була знатного роду. Також є свідчення, що батько молодого Вільяма не відвідував церкву та платив за це чималі штрафи.

Життя та творчість в Лондоні

Першу освіту Вільям почав отримувати в класичній середній школі, аналогом якої можна назвати семінарію. Там він здобував знання про латинську та грецьку мови. Також там він вчив історію та літературу. Після того, як він повністю закінчив освіту, був змушений почати заробляти собі на життя через те, що його батько розорився. Працюючи вчителем, письменник збирав місцевий фольклор, спілкуючись з містянами. Так він збагачував свій запас знань про традиції та народну мову, що згодом буде використовувати в своїх п’єсах.  Вільям Шекспір - фото автора

Після переїзду до Лондона Шекспір починає свою творчу хронологію. Спочатку він був простим актором та грав на сцені. Але це йому не принесло скільки-небудь значної слави. Через декілька років він починає свою діяльність як драматург, та пише сюжети вистав та п’єси для театру Бербеджа. Найбільшого успіху на театральному поприщі він досягнув в 1561 році, коли його трупа отримала статус королівської, а сам Шекспір приклав руку до створення театру «Глобус», який на цей момент був одним з кращих в Англії.

Екранізація творів

Як вже було вище зазначено, Вільям Шекспір написав численну кількість різножанрових творів. В ХХ столітті його твори вже були загальновизнаною класикою, через що їх не могли обійти кінорежисери та сценаристи. З перших днів існування кінематографу, в його сучасному розумінні, твори Шекспіра були основою для багатьох екранізацій. Майже на основі кожної його п’єси чи вистави знято не один фільм. З найвизначніших можна згадати «Ромео та Джульєтта», який був екранізований більше ніж 30 разів, «Гамлет», «Отелло» та ще багато інших.   Вільям Шекспір - книги письменника

Підсумовуючи, Вільям Шекспір, без перебільшень, – одна з найважливіших постатей в світовій драматургії. Його книги стали навчальними посібниками для тисячі драматургів, що народились після нього. Для англійської школи літераторів він взагалі є одним з батьків-засновників.

Скачати всі книги без реєстрації, безкоштовно за авторства Вільяма Шекспіра можна в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (РТФ). Читайте книги Вільяма Шекспіра українською мовою онлайн, або слухайте в форматі аудіокниг на нашому ресурсі електронних книг.


У кожного автора в житті траплялись різні цікаві події, які могли вплинути на його творчість. До того ж у кожного з них в особистій колекції є збірки віршів, великі або маленькі твори, знамениті та не дуже. А тому перед тим, як почати читати книжки, варто дізнатися біографію або автобіографію письменника, побачити його фотографії. На нашому літературному порталі ви знайдете у списку всі найвідоміші твори Вільяма Шекспіра, та зможете їх читати онлайн або слухати аудіокниги.

Повна біографія та творчість Вільяма Шекспіра допоможуть вам дізнатись про те, як письменник жив, чого прагнув, у що вірив. Цікаві факти про Вільяма Шекспіра розкриють його секрети, про які ви точно не знали.

У нас ви також можете ознайомитись з короткою біографією (коротко, скорочено) письменника Вільяма Шекспіра українською мовою з портретом та фото. В ній будуть основні важливі моменти про життя видатної людини, а зображення дозволять краще її пізнати.

Наша онлайн-бібліотека пропонує скачати книги Вільяма Шекспіра в різних форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf, epub. В повному зібранні творів ви знайдете прозу та поезію, ті твори, які ви вже, можливо, читали, і ті, про які навіть не чули.

Відгуки на письменника «Вільям Шекспір»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *