Володимир Винниченко

Володимир Винниченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Книги Володимира Винниченко

Біографія Володимира Винниченко

Володимир Винниченко, без перебільшень, – одна з найважливіших постатей в українській історії першої половини ХХ століття. Його громадсько-політична діяльність увійшла в історію. Він був однією з головних персон в історії становлення Центральної ради та Української народної республіки. Окрім своїх політичних талантів, проявив себе як талановитий письменник, драматург та художник. Він є автором перших утопічних романів в українській літературі, як до прикладу, «Сонячна машина». Одразу після публікації його перших творів, він завоював собі популярність, як письменник.    Володимир Винниченко - біографія і фото

Ранні роки та юність

Малою батьківщиною для Винниченка стала Кіровоградщина. Він народився 16 липня 1880 року в місті Єлисаветграді, що нині зветься Кропивницьким. Його батько був селянином, що переїхав до міста та одружився із мамою Володимира – Євдокією Онуфріївною Павленко. В школі молодий письменник проявив себе надзвичайно здібним учнем, через що вчителька школяра вмовляла батьків дати йому шанс продовжити освіту. Батьки погодились, відправивши сина до Єлисаветградської гімназії, не дивлячись на нестачу коштів в сім’ї.

Винниченко зміг вступити до гімназії, проте там він захопився революційними рухами, що були численні в тодішній Російській імперії. Повністю закінчити навчання він не зміг через написану ним революційну поему. За це його виключили, та тиждень тримали за гратами. Не дивлячись на це, Винниченко продовжує займатись освітою, та хоч і заочно, але все ж отримує свій атестат зрілості – диплом про повну середню освіту.

Політична кар’єра

В 1901 році Винниченко продовжує хронологію свого навчання в Київському університеті. Разом з тим приймає активну участь в студентському житті та стає членом Української соціал-демократичної робітничої партії. За пропаганду та агітацію ідеалів своєї партії він був виключений з університету та знову заарештований.   Володимир Винниченко - фото автора

Через деякий час, йому вдалося звільнитись та емігрувати за кордон, щоб знову не стати жертвою репресій. За кордоном він перебував аж до 1917 року, допоки в Росії не сталась Лютнева революція. Після революції він повертається та енергійно включається в боротьбу за владу. Під цим мається на увазі те, що він стає одним з членів Центральної ради, а згодом і прем’єр-міністром УНР. Після поразки в національно-визвольних змаганнях, Винниченко остаточно емігрує у Францію, де й прожив до кінця життя.

Літературна творчість

Крім політики, в списку занять Володимира Винниченка важливе місце посіла література. Він прославився як автор численної добірки різножанрових літературних творів. Його дебютним твором стає робота «Сила і краса», видана в журналі «Кіевская старина» в 1902 році.

Творчість письменника літературними критиками ділиться на три періоди. Перший період охоплює творчість від 1902 до 1905 років, другий – від 1905 до 1917 року, коли автор був в першій еміграції. А вже третій включає всю творчість письменника у Франції. Одним з його кращих творів став роман «Записки кирпатого Мефістофеля», що був написаний в другий період.   Володимир Винниченко - книги письменника

Підсумовуючи, Володимир Винниченко – не тільки важлива, а й непроста постать в українській історії та літературі. Він був частиною вихору, який лютував на теренах України, але цей вихор не пожалів самого Винниченка, який був змушений останні роки життя проводити на чужині.

Скачати всі книги без реєстрації, безкоштовно за авторства Володимира Винниченка можна в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (РТФ). Читайте книги Володимира Винниченка українською мовою онлайн, або слухайте в форматі аудіокниг на нашому ресурсі електронних книг.


У кожного автора в житті траплялись різні цікаві події, які могли вплинути на його творчість. До того ж у кожного з них в особистій колекції є збірки віршів, великі або маленькі твори, знамениті та не дуже. А тому перед тим, як почати читати книжки, варто дізнатися біографію або автобіографію письменника, побачити його фотографії. На нашому літературному порталі ви знайдете у списку всі найвідоміші твори Володимира Винниченко, та зможете їх читати онлайн або слухати аудіокниги.

Повна біографія та творчість Володимира Винниченко допоможуть вам дізнатись про те, як письменник жив, чого прагнув, у що вірив. Цікаві факти про Володимира Винниченко розкриють його секрети, про які ви точно не знали.

У нас ви також можете ознайомитись з короткою біографією (коротко, скорочено) письменника Володимира Винниченко українською мовою з портретом та фото. В ній будуть основні важливі моменти про життя видатної людини, а зображення дозволять краще її пізнати.

Наша онлайн-бібліотека пропонує скачати книги Володимира Винниченко в різних форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf, epub. В повному зібранні творів ви знайдете прозу та поезію, ті твори, які ви вже, можливо, читали, і ті, про які навіть не чули.

Відгуки на письменника «Володимир Винниченко»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *