Юрій Андрухович

Юрій Андрухович

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Книги Юрія Андруховича

Біографія Юрія Андруховича

Юрій Андрухович – сучасний український письменник, що належить до плеяди модерних авторів української літератури. Окрім таланту письменника, він має наукову ступінь. Він виступив одним з локомотивів просування україномовної літератури на пострадянському просторі. Своїми творами він приваблює не тільки вітчизняних читачів, а й зарубіжних. Про це говорить великий список перекладів його робіт на іноземні мови, з яких можна згадати англійську, польську, іспанську, німецьку, французьку та багато інших.

Юрій Андрухович і книжки

Біографія

Малою Батьківщиною для письменника став Станіслав (нині Івано-Франківськ). Народився майбутній літератор 13 березня 1960 року. Батьками стали Ігор Мар’янович та Ганна Степанівна. Навчання почав отримувати в рідному місті в школі з поглибленим вивченням іноземних мов. Кар’єрою письменника був захоплений з юності, про що говорить вибір вищого навчального закладу – Український поліграфічний Інститут в Львові, а пізніше і Літературний інститут в Москві. Повністю навчання закінчив в 1991 році. Після цього починається хронологія активної літературної та громадської діяльності.

Юрій Андрухович - біографія і фото

Стає одним з співзасновників поетичної групи «Бу-Ба-Бу», яка в собі об’єднувала митців з західної України. А пізніше його стиль в написанні книг назвуть «станіславським феноменом», який уособлює в собі постмодернізм нових українських письменників. На початку 90-х був учасником Народного Руху України. В 1994 році захищає наукову дисертацію та отримує наукову ступінь. Західні критики, пишучи про Андруховича, визначали його як одного з кращих письменників жанру постмодернізму, ставлячи його в один ряд з такими метрами, як Умберто Еко.

Творчість

Творчість Юрія Андруховича можна поділити на дві рівноправні частини: поетичну та прозову. Його дебют, як письменника, відбувається в першій половині 80-х років з публікацією збірки «Небо і площі», яка дістала позитивні відгуки від аудиторії та критиків. Наступною збіркою стає «Середмістя». В неї автор вкладає елегійно-класицистичний характер, на відміну від першої, в яку були закладені ідеї постмодернізму.

Творчість Юрія Андруховича

В свою чергу, дебютом в прозовому жанрі стає серія оповідань «Зліва, де серце». Спогади про військову службу стали основою для цієї збірки. Наступним прозовим твором  став «Самійло з Немирова, прекрасний розбишака». В ньому автор грає з читачем за допомогою літературних прийомів. Оповідання сповнене містичних та магічних елементів в обгортці історичності.

Музика та фільми

Окрім письменницької діяльності Юрій Андрухович займається написанням текстів для музичних гуртів. Після того, як його вірші були озвучені такими групами, як «Мертвий Півень», «Плач Єремії» та «Karbido», він зацікавився цим, та вже разом з останнім гуртом випустив окрему платівку. В рамках цього проекту вийшло три збірники, тексти для яких повністю писав Андрухович.

Декілька книг письменника були екранізовані, а іноді він сам виступав в ролі режисера. Фільм «Кисневий голод» режисера Андрія Дончика є адаптацією одного з оповідань Андруховича. А короткометражний фільм «Рано-вранці» бере за сюжетну основу уривок з роману «Рекреації».

Юрій Андрухович - книги і музика

Отже, Юрій Андрухович дійсно важлива персона в сучасному українському літературному просторі. Його плідна творча кар’єра триває вже понад 30 років, і за цей час він став визнаним автором як в Україні, так і за кордоном. Скачати всі книги Юрія Андруховича, безкоштовно, можна в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (ртф). Читайте онлайн книги Юрія Андруховича, або слухайте їх в форматі аудіокниг на нашому ресурсі електронних книг без реєстрації.


У кожного автора в житті траплялись різні цікаві події, які могли вплинути на його творчість. До того ж у кожного з них в особистій колекції є збірки віршів, великі або маленькі твори, знамениті та не дуже. А тому перед тим, як почати читати книжки, варто дізнатися біографію або автобіографію письменника, побачити його фотографії. На нашому літературному порталі ви знайдете у списку всі найвідоміші твори Юрія Андруховича, та зможете їх читати онлайн або слухати аудіокниги.

Повна біографія та творчість Юрія Андруховича допоможуть вам дізнатись про те, як письменник жив, чого прагнув, у що вірив. Цікаві факти про Юрія Андруховича розкриють його секрети, про які ви точно не знали.

У нас ви також можете ознайомитись з короткою біографією (коротко, скорочено) письменника Юрія Андруховича українською мовою з портретом та фото. В ній будуть основні важливі моменти про життя видатної людини, а зображення дозволять краще її пізнати.

Наша онлайн-бібліотека пропонує скачати книги Юрія Андруховича в різних форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf, epub. В повному зібранні творів ви знайдете прозу та поезію, ті твори, які ви вже, можливо, читали, і ті, про які навіть не чули.

Відгуки на письменника «Юрій Андрухович»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *