Дитяча фантастика

Фентезійнаа література для дітей

Жанр фентезі в літературі зародився більше ніж півтора століття тому. Причини його популярності прості – людство завжди бажало зазирнути туди, де ніколи не ступала його нога, чи уявити технології, які будуть в далекому майбутньому. Тому не дивно, що у всій плеяді літературної фантастики своє місце знайшла дитяча фантастики. Якщо брати загалом, то звичайна фантастика поділяється на цілий ряд піджанрів, які відштовхуються від загальних основ, якими може бути альтернативна історія, чи майбутнє. В свою чергу, дитяча фантастика має на меті розповісти цікаву пригодницьку історію в антуражі чогось незвичного.

Чим фантастика для дітей відрізняється від іншої літератури?

Якщо ми говоримо про звичні твори, де читач бачить знайомі, або хоча б реальні місця та образи, в антуражі яких діють, живуть та досягають мети головні герої, то в фантастиці значну роль відіграє уявний або ж альтернативний світ. В дитячий фантастиці письменник приділяє чималу увагу опису свого світу, демонстрації правил, за яким він живе. Зазвичай такі світи сповнені великою кількістю вигаданих створінь, які є нереальними. До речі, на нашому сайті ви можете читати онлайн дитячу фантастику українською.

Чудовим прикладом дитячої фантастики є перші книги про Гаррі Поттера, що були написані британською письменницею Джоан Роулінг. В них чудово продемонстрований альтернативний світ, де поряд зі звичайними людьми існує цілий магічний всесвіт, де є маса чудернацьких створінь та різних заклять. На сьогодні, дитяча фантастика займає значний пласт всієї літератури для юних читачів. Така ситуація склалась тому, що сам напрям фентезі має розмиті кордони і під нього підпадає значний пласт творчості.

Основою всієї дитячої фантастики є вигадане припущення. Воно означає те, що до звичної історії додається вигаданий елемент, який автор мусить пояснити в ході сюжету. Загалом цей жанр є чудовою знахідкою для батьків та підлітків, які бажають розвивати уяву дитини, разом з тим даючи їй змогу поринути в новий для неї світ. Підбиваючи підсумки, можна сказати, що книги дитячої фантастики – це сучасна міфотворчість, де юним читачам буде дана можливість поринути туди, де ніколи не була людина. Знайти більше літератури цього жанру можна, скачавши безкоштовно дитячу фантастику у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), скориставшись нашим електронним ресурсом.