Дитячі детективи

Детективна література для юних читачів

Жанр детективів зародився більше ніж сто років тому. Його золотий вік припадає на період між двома світовими війнами, а батьком-засновником вважається Артур Конан Дойль. Разом з тим, пліч-о-пліч з дорослою та серйозною літературною про криміналістів, злочини, та детективів йшли дитячі детективи. Вона, як і більш серйозні твори, завоювала чимало популярності серед читачів, на що було багато причин. Перш за все варто згадати про легкість для прочитання, що є важливою перевагою, якщо мова йде про літературу для дітей чи підлітків.

Для чого потрібні дитячі детективи?

На перший погляд може здатися, що така література немає нічого цікавого та є несерйозним чтивом. Проте це не так. Якщо таку літературу правильно подати для аудиторії, вона може стати сильним інструментом для розвитку людини та популяризації читання як такого, що не менш важливо. Часто головними героями цього напрямку є діти, щоб читач міг простіше асоціювати себе з дійовими персонами.

Автори в центр сюжету дитячих детективів не ставлять серйозні злочини чи кримінальні справи, вони використовують прості життєві сюжети, які зацікавлять свого читача. До речі, на нашому сайті доступні для прочитання онлайн дитячі детективи українською.

Основоположником дитячих детективів дослідники вважають Еріха Кестнера з його книжкою «Еміль і детективи», яка вийшовши в 1929 році, розпочала історію детективів для дітей. Після цього письменники та видавці все більше звертали увагу на цей напрям, даючи зелене світло на публікацію. Проте важко судити, якої якості були опубліковані твори. Вони були дуже різними. Частина це – прості та невибагливі, що розповідали поверхневі історії, де персонажі були в переважній більшості шаблонними чи надмірно стереотипними.

Проте, була і інша когорта дитячих детективів, які розкривали для аудиторії нові теми, піднімала серйозну проблематику, разом з тим маючи власний стиль. Варто зазначити, що описані риси були притаманні детективам для підлітків, як для більш старших читачів. Такі книги відрізнялися реалістичністю персонажів, які були оригінальними особистостями, що приймали оригінальні рішення для вирішення проблем. На сьогодні, це один з найрізноманітніших та найцікавіших жанрів в дитячій літературі. Знайти більше історій читач зможе, скачавши безкоштовно дитячі детективи у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), скориставшись нашим електронним ресурсом.