Казки

Казкові історії для будь-якого віку: найкраще для хлопчиків і дівчаток

Казки – надзвичайний виховний та освітній інструмент, мандрівка до світу дорослих крізь призму дитячої цікавості, близьких та зрозумілих героїв, важливих життєвих цінностей. З казками дитина вчиться пізнавати себе й оточуючих, розмірковує про добро і зло, бачить приклад гідної поведінки й дізнається багато цікавого з основ різних наук.

З казкою можна придумати безліч ігор і розваг, що сприятимуть розвитку дитини. Читаючи й переказуючи цікаві історії, дитина вчиться мислити й викладати свої думки, оцінювати вчинки персонажів, фантазувати, створюючи власні казкові історії або придумувати власну кінцівку казкам. Дитячі книги можна перечитувати по декілька разів – і кожного разу можна знайти в них приховану мудрість, цікавинки, які не помітив одразу.

Сучасні дитячі казки є досить насиченими та непередбачуваними, захоплюють юних читачів фантастичними пригодами, дивними перетвореннями, поєднанням знайомих класичних сюжетів з новими нестандартними ідеями. Читання і слухання добрих і чарівних казок змушує повірити у силу краси, любові і добра, закладає міцний фундамент для формування найкращих рис.

Казки для дітей 1 року

На нашому сайті ви знайдете велику кількість казкових історій на будь-який смак, у тому числі і казки для немовлят. Книжки з яскравими малюнками, простими віршованими рядками стануть першою мандрівкою малюка до світу художнього слова і людських чеснот, проявом ніжності й любові батьків за допомогою ласкавих слів. Такі твори ідеально підходять для сну, допомагаючи малятам поринути у світ яскравих і добрих сновидінь.

Книжки для найменших слухачів зацікавлять знайомими персонажами – іграшками, тваринами, найближчими членами родини – саме про них автори будують прості й часто кумедні сюжети, допомагаючи малюкові пізнавати своє оточення. Наприклад, оповідка про курочку, кошеня або про зайчика знайомить дитину з ознаками цих тварин.

Казки для дітей 2 років

Серед казочок для малюків ніколи не втратять актуальності легендарні твори дитячої народної класики, на яких виросло чимало поколінь: українські казки про рукавичку, солом’яного бичка, Пана Коцького, Івасика-Телесика, Котика і Півника, про козенят і вовка тощо. З ними діти навчаються культурі поведінки, розрізняються добрі і погані вчинки, а краса і співочість художнього слова заохочують їх до слухання цікавих історій.

Важливою для сімейних традицій та зближення родини є вечірня казка. Дитина має засинати з добрими думками, відчуваючи близькість батьків, чуючи їхній лагідний голос, який веде малюка у країну добрих сновидінь. Особливо доречними у таких ситуаціях є віршовані твори для сну, які звучать, немов колискові.

Казки для дітей 3 років

Трирічні малята будуть у захваті, коли почують чарівні казкові історії про улюблені іграшки, що їх оточують – про машинки, ляльки, ведмедиків чи цуценят, а також про неслухняних і вередливих діточок, від яких іграшки можуть навіть втекти. Уже в цьому віці в дітей закладається правильна модель поведінки, але дорослі мають аналізувати з малюками кожну прочитану казку, пояснюючи її виховний зміст.

Багато казок для малят витримали випробування часом – вже кілька десятків років діти різних країн із захопленням дорослішають з казками Ганса Христіана Андерсена, Шарля Перро, братів Грімм та інших видатних письменників. На нашому сайті ви знайдете збірки та окремі твори цих легендарних авторів, які завжди будуть цікавими й повчальними.

Казки для дітей 4 років

Сучасні діти надають перевагу телебаченню, але в нашій електронній бібліотеці ви знайдете неймовірні казки для діток з улюбленими персонажами з телеекранів. Ваші дітлахи будуть шукати нові пригоди з невгамовним Вінні-Пухом, подорожувати з Лікарем Дуліттлом, захоплюватися дивами з Ельзою, Анною та іншими героями “Крижаного серця”… Ці та інші казкові сюжети ви знайдете у нашому каталозі.

Найбажаніші герої казок для чотирирічних слухачів – кумедні й розумні тварини, іграшки, що оживають, чудернацькі створіння та незвичайні істоти. Найбільше дітей цікавлять сюжети, що зовсім не відповідають дійсності. Наприклад, малюкам цікаво почути дивну й неочікувану історію про лева, який був надто ввічливим і сором’язливим або про відважне мишеня, якого всі боялися.

Казки для дітей 5 років

Фантазії дошкільнят іноді настільки неймовірні, що врятувати батьків може лише яскрава книга з дивними сюжетними візерунками. У нашій бібліотеці ви знайдете зарубіжні та українські казки для найвибагливіших юних читачів і слухачів. Серед нашої добірки – захоплюючі історії про фей і про динозаврів, романтичні пригоди про принцес і про дракона, легенди про кремезних богатирів, зворушливі оповідання про тварин та багато іншого.

П’ятирічні діти також полюбляють слухати казки на ніч, уявляючи себе супергероями, великими винахідниками або мандрівниками. Дуже корисна гра – придумувати разом з дитиною кінцівку казки або навіть створювати власні казкові сюжети з улюбленими героями дитячих книжок.

Казки для дітей 6 років

У 1 класі діти активно долучаються до читання, тому важливо пропонувати їм цікаві й розумні книжки, які б змушували їх замислюватися над правильною поведінкою, над потребою пізнавати навколишній світ. Пропонуємо вам корисну добірку казок про дружбу і відвагу, пригодницькі історії про звірят, гномів, ельфів та інших фантастичних героїв.

Особливу атмосферу створюють казки про Різдво, пригодницькі історії про ялинку, сніговиків та лісових мешканців, що намагаються врятувати новорічні свята. Такі сюжети пройняті особливим теплом і затишком; такі книги хочеться перечитувати й слухати кожного року – вони ніколи не набридають!

Казки для дітей 7 років

Постійно перебуваючи в колі своїх друзів у школі та надворі, молодші школярі із задоволенням зануряться в кумедні казки про пригоди своїх ровесників у школі та за її межами. Для учнів 2 класу такі книги особливо корисні: читаючи їх, діти вчаться бути цілеспрямованими, охайними, товариськими, винахідливими, допитливими… Кумедні ситуації, якими сповнені подібні історії, розвивають інтерес до читання.

Як же приємно поринути у святкові очікування, занурюючись в особливу атмосферу новорічних пригод! Ми пропонуємо чудову добірку новорічних казок для дітей, з якими свята стануть ще яскравішими! Різдвяні дива, з якими стикаються школярі на сторінках книг, роблять юних читачів ще добрішими та сміливішими, стимулюють їх до неймовірних фантазій та пізнання навколишнього світу.

Цікаві історії для дітей 8 років

Восьмирічні читачі чекають на неймовірні пригоди й мандрівки, шпигунські пристрасті й детективні пошуки. Сучасна дитяча література має вдосталь таких книжок, багато з яких ви зустрінете у нашій електронній бібліотеці. Пропонуємо читати казки для дітей 8 років на нашому сайті у будь-який зручний час. Гостросюжетні історії з нотками фентезі, детективу, історичних цікавинок не залишать вас байдужими!

Читання книжок – важливий крок до освоєння грамотного мовлення, що є дуже важливим у 3 класі. Якщо діти будуть читати онлайн казки українською мовою, в них значно збільшиться словниковий запас, вони міцно пам’ятатимуть граматичні й орфографічні правила, чого, на жаль, бракує сучасним дітлахам з їхньою пристрастю до віртуальних ігор і мультфільмів.

Казки для дітей 9 років

Призначення дитячих книг – не тільки розважати, а й вводити у світ дорослих проблем і переживань, виховувати толерантність, милосердя та інші важливі якості. Починаючи з початкової школи, діти мають розбиратися у людських вадах, і прекрасні вчителі для цього – глибокі й повчальні казки. Читаючи твори про жадібність і щедрість, про боягузтво і відвагу, про вміння знаходити вихід з будь-яких скрутних ситуацій, діти виховують і загартовують свій характер.

Учні 4 класу – майже підлітки, тому вони часто замислюються над філософськими питаннями, розмірковують про сенс життя й самотність, ретельно обирають друзів, шукають, як самореалізуватися… На нашому порталі ви знайдете книжки, що допоможуть школярам пізнавати себе й боротися з власними вадами характеру, знаходити життєву мудрість у притчах та філософських есе, долати перепони і розвиватися разом з героями творів – їхніми ровесниками.

Казка для дітей 10 років

Щоб дитина не втратила інтерес до читання, важливо пропонувати їй найкращі твори, що будуть ще більше заглиблювати її у читацькі фантазії. Десятирічні школярі будуть у захваті від улюблених кількома поколіннями пригодницьких історій Туве Янссон, Льюїса Керрола, Моріса Метерлінка та інших популярних письменників, твори яких ніколи не набридають навіть у дорослому віці.

У дитячих і підліткових книжках є чому повчитися і дорослим. Якщо ви хочете навчитися прекрасно розуміти свою дитину, її переживання, думки, причини вередування та зухвалої поведінки, багато відповідей на такі питання можна знайти саме в дитячих творах. Вони допоможуть вам пізнати дитячу психологію, стати для своїх дітей справжнім другом й однодумцем.

Відпочивайте та пізнавайте світ разом з нашими казками для дітей

Наш портал регулярно поповнюється бестселерами та свіжими новинками від перспективних українських авторів, тому ми пропонуємо вам широкий вибір літератури для дітей: прозові твори й казки у віршах, багатотомні повісті і короткі оповідки, казки вітчизняних і зарубіжних письменників, що отримали престижні літературні нагороди.

Радимо читати казки не лише дітям, а й дорослим для власного саморозвитку. Будь-яка казочка, навіть найпростіша, має глибокі ідеї, над якими слід замислитися навіть у дорослому віці. Окрім того, у дітей варто вчитися багатьом речам, і книги в цьому допоможуть: бути відкритими і щирими, бачити красу і дива у звичайних буденних речах, бути допитливими та відкритими новому пізнанню.

На нашому сайті ви можете скачати безкоштовно казки у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб) для гаджетів з будь-якою операційною системою. Також ми пропонуємо дуже зручну опцію – слухати аудіоказку, особливо, якщо дитина хоче розслабитися та помріяти перед сном.