Постапокаліптика

Постапокаліпсис: книги про кінець світу

Тематика, що стосувалась падіння людської цивілізації, завжди була цікава для людей різних часів та народів. В давніх творах, як до прикладу Біблії, були сюжети постапокаліптичної тематики. Проте з розвитком технологій такі сюжети набували все більше рис, та згодом окреслилися в окремий жанр – постапокаліптика. Його головна відмінність полягає в тому, що люди в таких історіях безпорадні перед катаклізмом, що станеться або вже стався. Часто ці книги апелюють до тематики ядерної війни чи вірусу, що знищить людство.

Зародження жанру постапокаліпсису

Хаос, розруха та страх, що були викликані Другою Світовою війною, не пройшли повз літературу. Перше використання атомної зброї Сполученими Штатами посилило цей страх і все разом це вилилось в жанр, що описував умови життя людини в світі після глобальної катастрофи.

Фантасти використовували найрізноманітніші сюжети, де людство опинялося на межі апокаліпсису та постапокаліпсису. Найчастішими сюжетома стали: глобальна війна, пандемія, природні катаклізми, вторгнення іноземної форми життя та інші піджанри, які комбінують в собі вже перераховані. До речі, читати онлайн книги про апокаліпсис українською мовою, можна на нашому сайті електронних книг.

Найстарішим з вищеперерахованих піджанрів був той, де говорилось про природні катаклізми. Людство завжди розуміло, що воно нікчемне перед силою природи, разом з тим розуміючи, що природа може знищити людину. Тому постапокаліптичні сюжети, де супер-вулкан чи велике цунамі знищує людську цивілізацію, є частою основою для книг про постапокаліпсис.

Апокаліпсис в літературі сьогодні

Як вже було сказано вище, сюжет з тотальною атомною війною з’явився в другій половині ХХ століття. Основою історії для творів цього жанру є факт масового застосування атомної зброї, що залишає в живих лише малу кількість людей, що мусять гуртуватися заради виживання. Такі книги часто демонструють своїм читачам сюжет, де людство падає в усіх аспектах – від морального до технологічного. Разом з тим, постапокаліптичний світ починають населяти різні монстри, що становлять смертельну загрозу для людей.

Жанр про глобальну пандемію отримав нове життя в культурі завдяки живим мерцям – зомбі, що стали масовим трендом в поп-культурі по всьому світу. Серед постапокаліптичної літератури вони займають одне з провідних місць. Наразі зомбі є одним з найпопулярніших представників ворожої фауни в фентезі літературі про апокаліпсис.

А знайти більше творів цього жанру можна, скачавши безкоштовно книги про апокаліпсис у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), скориставшись нашим електронним ресурсом.