Гумористичне фентезі

Комічне фентезі для цінителів справжнього гумору

Значне місце в літературі займає жанр фентезі. Не дивлячись на те, що в його сучасному вигляді він з’явився досить недавно, всього лиш 60-70 років тому, він став неймовірно популярним. Але й до цього різні фентезійні елементи зустрічались в тих чи інших творах письменників з усього світу. Грані жанру є досить розмитими, тому творів, що написані в цьому стилі, існує чимало. На сьогодні в жанрі фентезі пише велика когорта вітчизняних та зарубіжних авторів.

Що таке фентезі-комедія?

В такому великому та багатому жанрі, як фентезі, неможливо обійтися без піджанрів. І одним з найцікавіших є гумористичне фентезі, разом з тим, воно займає одне з найвагоміших місць серед інших піджанрів. Його особливість полягає в тому, що головний акцент робиться на висміюванні тих чи інших стереотипів. Також він має на меті розвеселити свого читача.

Гумор, як літературний інструмент, річ не нова, проте його комбінація з жанром фентезі утворює досить оригінальну та разом з тим незвичайну картину. До речі, на нашому сайті електронних книг можна читати онлайн гумористичне фентезі українською.

Історія цього гумористичного піджанру розпочинається ще в ХІХ столітті, коли англійські письменники в своїх книжках ламали звичний хід справ, використовуючи магію, як головний гумористичний елемент. Однією з підвалин піджанру є сатира, використовуючи яку автори часто пародіюють інші відомі фентезійні серії чи книги, висміюючи штампи, які використовують автори.

Серед таких штампів зазвичай є високі та благородні ельфи, або ж жадібні і злопам’ятні гноми. Автори гумористичного фентезі без зайвих вагань гіперболізують вищезгадані риси, доводячи іноді їх характерні риси до абсурду. Результатом цього є легкі для прочитання, та головне – веселі книги. А знайти більше комедійних історій можна, скачавши безкоштовно книги жанру гумористичного фентезі у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб) на нашому ресурсі електронних книг.