Книги про вампірів

Вампіри в літературі

В фольклорі багатьох країн є свої монстри, які лякають дітей та дорослих. Проте «королями» цього балу в світовій культурі стали вампіри. Важко знайти того, хто не знав би про цих створінь, що можуть перетворюватись на летючу миш, п’ють кров та бояться сонячного світла. Колись їх боялись та тремтіли від одної згадки, але сьогодні цей образ є романтизованим великою кількістю літератури. Більше того, романи про вампірів і донині залишаються неймовірно популярними.

Характерні риси вампірів

На відміну від більшості міфологічних створінь в західній культурі, образ вампіра має досить окреслені та чіткі рамки. Нині цей образ зберіг окремі риси, якими його наділив фольклор, проте все інше відкинув. Зазвичай, це створіння постає в двох іпостасях, перша з яких зображає вампірів як елегантних та романтичних осіб, які є частими персонажами, де сюжет розгортається навколо кохання вампіра та смертної жінки. До речі, читати онлайн книги про вампірів українською мовою можна на нашому сайті електронних книг.

В свою чергу, другий образ більш наближений до першоджерела – східноєвропейського фольклору, де вампір був майже живим трупом. Такий образ характерний для жанру реалістичного фентезі чи «темного» фентезі, де автор описує боротьбу головного героя з силами темряви, а вампір є частиною нежиті.

Вампіри в літературі сьогодні

В ХХІ столітті образ вампіра залишається неймовірно популярним серед широкої публіки. Як було згадано вище, вони можуть бути героями як любовних романів, так і фентезійних. Також часто вампірів зображають як окрему расу, що жила на Землі задовго до людей. Все більше уваги приділяється їх анатомії, та таким характерним особливостям, як вживання крові чи страху перед ультрафіолетом. А дізнатися більше про можна, лише скачавши безкоштовно книги про вампірів у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), скориставшись нашим електронним ресурсом.