Література 20 століття

Література ХХ століття: особливості

ХХ століття стало часом всесвітніх протистоянь, глобальних воєн та великих змін. Все це стосується і літератури цього часу. Якщо попереднє століття стало класичним, коли були встановлені основні жанри, які не втратили актуальності і до сьогодні, то літературу ХХ століття можна впевнено назвати часом експериментів. Літератори відкривали для себе та своїх читачів нові теми, апелюючи як до буденних подій, так і звертаючи свої погляди на досягнення науки, пишучи про космос та його освоєння.

Поширення антивоєнної та пацифістської літератури в міжвоєнний період

Досягнення науки показало не тільки те, наскільки могутньою та владною може бути людина над природою, а й те, як швидко та з якою легкістю людство може знищити себе. Багато молодих людей, які побували на фронтах Першої світової війни, відобразили в своїх творах весь той біль і страждання, які вони відчули, перебуваючи в окопах.

Можна згадати багато авторів, які були солдатами на війні і твори яких ознаменували міжвоєнну епоху. Це можна сказати і про французьку літературу, і про німецьку, та багато інших. Покоління літераторів цього часу називають «втраченим через війну, яка зруйнувала життя багатьох людей.

Література після Другої світової війни

Війну характеризує термін «безкомпромісність», адже тільки коли люди один одного не розуміють та не чують, вони вдаються до зброї. Такі думки можна побачити в творчості більшості післявоєнних письменників. Наприклад, в англійській літературі є автори, які зародили жанр антиутопію та алегорично висміяли протистояння тоталітарних режимів. До речі, читати онлайн літературу 20 століття українською мовою можна на нашому сайті електронних книг.

Не можна не згадати і американську літературу 20 сторіччя. Ідеї, які в ній закладені, стали маркерами епохи в зарубіжній творчості. Особливе місце зайняла японська література, яка відкривала себе світові після поразки Японської імперії у війні. Література японської школи відрізняється від європейської особливо негативним ставленням до війни, адже Японія – єдина країна, де була використана атомна зброя.

Література на теренах СРСР

Українська СРСР, що входила до складу Радянського союзу, була під безпосереднім впливом течій, які домінували на всій території СРСР. Певна свобода, яку отримали письменники після революції дала змогу прорости багатьом іменитим письменникам. Всі вони працювали в жанрі соцреалізму, який і став домінуючою культурною течією. Чималу увагу вітчизняні письменники приділяли дитячій літературі, яка зайняла значну частку серед книг 20 сторіччя.

Знайти більш найкращих книг 20 століття цієї епохи можна лише скачавши безкоштовно літературу 20 століття у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (эпаб), скориставшись нашим електронним ресурсом.