НМТ (Національний Мультипредметний Тест)

НМТ і ЗНО – що між ними схожого і відмінного?

В Україні Національний Мультипредметний Тест вперше з’явився у 2022 році, замінивши собою вже звичне ЗНО. Причиною став початок повномасштабного вторгнення російської армії на територію держави.

Щоб спростити ситуацію для випускників, які мали б складати ЗНО, було вирішено проводити тестування у новому форматі – спрощеному. Відмінність між цими двома формами тестів у тому, що НМТ має меншу кількість предметів, окрім того, це комп’ютерний онлайн-тест.

Як було у випадку із ЗНО, так і тут результати тестування зараховуються під час вступу до вищих навчальних закладів.

Особливості тестування НМТ

Головна особливість у тому, що завдання НМТ передбачають питання з трьох предметів одночасно. Тільки два з них обов’язкові – українська мова та математика, а третій можна обрати самостійно.

Для кожного предмета свій блок запитань, а загальний час, який дається на їх виконання, 180 хвилин.

Як підготуватись до НМТ?

Будь-який іспит, у якій би формі він не проводився, викликає хвилювання. Але рівень стресу можна знизити, якщо заздалегідь підготуватись. У даному випадку мова йде про те, щоб скористатись спеціальними посібниками, у яких зібрані тестові завдання, наближені до НМТ.

Такі книжки є по всіх предметах, з яких може проводитись тестування. У них містяться як завдання, так і відповіді на них, що допоможе освіжити знання, повторити найголовніше і налаштуватись на такий формат іспиту.