«І знов я влізаю в танк…» Оксана Забужко

«І знов я влізаю в танк…» Оксана Забужко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1412 переглядів
1412 переглядів

Про книгу «І знов я влізаю в танк…» Оксани Забужко

Книга «І знов я влізаю в танк…» – збірка публіцистичної прози, що висвітлює роздуми відомої української письменниці, філософа та громадського діяча Оксани Забужко. Вона не просто описує гірке українське сьогодення, а закликає кожного зазирнути в самісіньку сутність нашого суспільного життя, навчитися відрізняти правду від фальші, подивитися в очі страшної війни на Донбасі, яка зруйнувала спокій та цілісність країни.

До книги увійшли виступи й есе письменниці, що були створені протягом 2013-2016 років. У них Оксана Стефанівна Забужко окреслює ситуацію, в якій опинилася наша держава, розмірковує над європейським майбутнім та минулим України, говорить про стосунки України з різними державами світу. Особливий акцент у збірці «І знов я влізаю в танк…» робиться на Майдані 2013-2014 року та подіях, які він потягнув за собою.

Головна особливість цієї багатовимірної праці – це критичне осмислення дійсності. Авторка відзначає, що Європа не бажає бачити Україну рівноправним партнером, не помічає війну на Сході країни. Тема війни загалом резонує у книзі з різними тональностями. Забужко описує настрої мешканців українських міст, занурюючись в їхню психологію. Загалом тема національної ментальності проходить червоною ниткою крізь усі статті збірки. Ці роздуми обов’язково допоможуть читачеві краще зрозуміти нашу дійсність.

Міркування на суспільно-політичні і морально-філософські теми доповнюються спогадами з життя письменниці, її біографічними відомостями. Вона пише про своє дитинство, але поряд з нею ми бачимо на сторінках книги інших відомих українців – Чорновола, Костенко, Лук’яненка…

Перед нашими очима оживає епоха сімдесятих, коли українські цінності треба було відстоювати неймовірною ціною. Цей твір – історичне, суспільно-політичне, філософське та автобіографічне полотно, зіткане з надто яскравих ниток.

Якщо ви належите до вдумливих і не байдужих до України читачів, поспішайте скачати «І знов я влізаю в танк…» Оксани Стефанівни Забужко. Цей твір ви знайдете в нашій віртуальній бібліотеці у найзручніших форматах – fb2, txt, epub та rtf. Ми надаємо вам можливість читати онлайн цю багатогранну та мотивуючу до роздумів збірку безкоштовно та без реєстрації.

Рекомендації

Відгуки на книгу «І знов я влізаю в танк…» Оксани Забужко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *