Оксана Забужко

Оксана Забужко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Книги Оксани Забужко

Серії книг Оксани Забужко

Біографія Оксани Забужко

Оксана Забужко – сучасна українська письменниця, що стала відомою завдяки своїй поезії і прозі. Її твори стали символом нової віхи в українській літературі. Своїм талантом вона захопила не тільки вітчизняного читача, а й читачів за кордоном. Твори за авторства Забужко перекладені на численну кількість мов, зокрема німецьку, польську, англійську, чеську, румунську, російську та це далеко не повний список. Крім літературної діяльності, письменниця займається написанням текстів для музики, а також організацією театральних вистав.  Оксана Забужко - біографія і фото

Біографія

Рідним містом для письменниці став Луцьк, коли письменниця там народилася 19 вересня 1960 року. Родина була приналежною до течії шістдесятників, а якщо конкретніше, її літературної сторони. Батьки у письменниці були відомими, в свій час, літераторами. Батько працював літературним критиком та перекладачем. За свої погляди він був репресований та відправлений в заслання, проте згодом повернувся та був повністю реабілітованим. Мати працювала вчителькою української літератури.

Крім школи, Забужко отримувала значну частину знань вдома від мами та тата. Після переїзду до Києва вступає до Київського університету. Там вона успішно закінчує філософський факультет. Після цього продовжує активну наукову роботу в сфері професійної літератури, та пише кандидатську дисертацію «Естетична природа лірики як роду мистецтва». На сьогоднішній день є старшим співробітником Інституту філософії НАН України.

Літературна кар’єра

Ще під час навчання в школі молода Оксана писала короткі вірші та історії, очевидно, під враженням від заняття своїх батьків. Вже навчаючись в університеті продовжила хронологію цього заняття, виводячи його на професійний рівень. Підтвердженням цього стало те, що в 1987 році стає учасницею Спілки письменників СРСР. Перші кроки в творчості були не зовсім вдалі. Через переслідування батька її перші поетичні збірки, як, наприклад, «Весняна акварель», були забраковані та не потрапили до друку.    Оксана Забужко - фото автора

«Біла» смуга в творчості Забужко почалась після проголошення незалежності. Одна з її найвідоміших книг «Польові дослідження з українського сексу» стала феноменом для української літератури 90-х. Відверта розмова з читачем одразу принесла першу славу письменниці.

Громадська діяльність та нагороди

Окрім літератури авторка є активною громадською діячкою. Під час Помаранчевої революції 2004 року займалась її висвітленням для міжнародної спільноти, та намагалась привернути увагу цієї самої спільноти до президентських виборів в Україні. Незважаючи на активну участь в вищезгаданих подіях, рішуче відмовляється від участі в політичних партіях.

Літературні таланти письменниці не залишились непоміченими критиками. За свої праці отримала цілий ряд нагород та номінацій, зокрема премію Global Commitment Foundation, премію з літератури Союзу Українок Америки, відзнаку «Золотий письменник України», премію від Бі-Бі-Сі за кращу книгу року – «Планета Полин».   Оксана Забужко - книги письменниці

Підбиваючи підсумки, Оксана Забужко, безумовно, є одною з найважливіших письменниць сучасної української літератури. Перейнявши лепту в Ліни Костенко, стала прикладом того, як має виглядати нова україномовна авторка в ХХІ столітті.

Скачати всі книги без реєстрації, безкоштовно за авторства Оксани Забужко можна в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (РТФ). Читайте книги Оксани Забужко онлайн, або слухайте в форматі аудіокниг на нашому ресурсі електронних книг.


У кожного автора в житті траплялись різні цікаві події, які могли вплинути на його творчість. До того ж у кожного з них в особистій колекції є збірки віршів, великі або маленькі твори, знамениті та не дуже. А тому перед тим, як почати читати книжки, варто дізнатися біографію або автобіографію письменника, побачити його фотографії. На нашому літературному порталі ви знайдете у списку всі найвідоміші твори Оксани Забужко, та зможете їх читати онлайн або слухати аудіокниги.

Повна біографія та творчість Оксани Забужко допоможуть вам дізнатись про те, як письменник жив, чого прагнув, у що вірив. Цікаві факти про Оксани Забужко розкриють його секрети, про які ви точно не знали.

У нас ви також можете ознайомитись з короткою біографією (коротко, скорочено) письменника Оксани Забужко українською мовою з портретом та фото. В ній будуть основні важливі моменти про життя видатної людини, а зображення дозволять краще її пізнати.

Наша онлайн-бібліотека пропонує скачати книги Оксани Забужко в різних форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf, epub. В повному зібранні творів ви знайдете прозу та поезію, ті твори, які ви вже, можливо, читали, і ті, про які навіть не чули.

Цитати Оксани Забужко

Не конче встромляти гострого ножа – щоб бути винуватим, цілком достатньо народитися.

Не конче встромляти гострого ножа — щоб бути винуватим, цілком достатньо народитися

Не конче встромляти гострого ножа — щоб бути винуватим, цілком достатньо народитися.

Хтось повсякчас проживає за тебе твоє життя – одну з його можливих, ніколи тобою не здійснених версій. Всі почуття, що по-справжньому в'яжуть нас з іншими, від любові до заздрости, походять від цієї потаємної туги за іншими життями – інстинктивно вгаданими, розпізнаними нашими життями, яких ми, одначе, ніколи, ніколи не будемо мати.

І хтось нас боронить, хтось ослоняє собою – проживаючи їх за нас. І ми спимо без кошмарів.

Відгуки на письменника «Оксана Забужко»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *