Книги Андрія Кокотюхи

Серії книг Андрія Кокотюхи

Морок Андрій Кокотюха, Андрій Гарасим, Олексій Волков, Кріс Тведт
12 книг Перейти
2100
3 votes, average: 2,33 out of 53 votes, average: 2,33 out of 53 votes, average: 2,33 out of 53 votes, average: 2,33 out of 53 votes, average: 2,33 out of 5
Київська сищиця Андрій Кокотюха
3 книги Перейти
1604
2 votes, average: 3,00 out of 52 votes, average: 3,00 out of 52 votes, average: 3,00 out of 52 votes, average: 3,00 out of 52 votes, average: 3,00 out of 5
Павутиння мороку Андрій Кокотюха, Андрій Кокотюха
3 книги Перейти
1159
2 votes, average: 3,00 out of 52 votes, average: 3,00 out of 52 votes, average: 3,00 out of 52 votes, average: 3,00 out of 52 votes, average: 3,00 out of 5
Юрко Туряниця Андрій Кокотюха
1 книга Перейти
368
1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5

Біографія Андрія Кокотюхи

Кокотюха Андрій Анатолійович відноситься до модерної когорти українських літературних діячів. Він – сучасний український письменник, що працює з жанром белетристики. Сам про себе він писав, що він є двомовним автор і пише не лише українською, а й російською мовою.

Андрій Кокотюха та його книги

Біографія Андрія Кокотюхи

Письменник народився в простій сім’ї. Батьком був зварювальник, коли в той же час мати працювала медсестрою. Малою батьківщиною для письменника став Ніжин. Літературою Кокотюха почав цікавитися ще змалечку. Свій перший твір Кокотюха написав, коли йому було 7 років, проте до 12 років не цікавився серйозною літературою, віддаючи перевагу казкам.

Однією з мрій у майбутнього автора було стати бібліотекарем. Проте реальність змушувало його працювати деінде, як, наприклад, муляром на будівництві. А за фахом він став журналістом, закінчивши університет ім. Т. Шевченка в Києві.

Андрій Кокотюха на презентації книг

Дебют на літературній сцені трапляється в 1987 році з публікацією першого оповідання. Наступна подія в творчій хронології відбувається вже в 1995 році, коли повість «Шлюбні ігрища жаб» завойовує для автора його першу літературну нагороду від видавництва «Смолоскип».

Письменник одружений. Дружину звати Ірина, а їхнього сина Данило. Цікаво, що для Сергія Жадана Кокотюха є кумом і хрещеним батьком для його доньки.

Літературна творчість: цікаве з життя Андрія Кокотюхи

Будучи активним прихильником ідеї поширення української літератури в масах, став співзасновником Творчої асоціації 500 – об’єднання, що мало на меті консолідувати українських письменників, приналежних до покоління дев’ятдесятників. Працюючи в вищезгаданому видавництві, Кокотюха паралельно організовував тури Україною для молодих українських письменників.

Андрій Кокотюха з дружиною

З 1999 року Кокотюха припиняє співробітництво зі «Смолоскипом» з ініціативи останнього. З цього моменту письменник повністю присвячує себе написанню нових літературних творів. В період з 1999 по 2006 рік активно займається написанням та публікацією своїх книг. Основними книгами, що вийшли в цей відрізок часу, є: «Повернення сентиментального гангстера», «Мама, донька, бандюган», «Повзе змія», проте це далеко не повний список.

Зі слів дослідниці української масової літератури та доктора філологічних наук Софії Філоненко, можна судити, що Кокотюха став родоначальником «українського готичного детективу». Письменник на це відповів, що сам він більш схильний до жанру неоготики, тому що в своїх роботах піднімає сучасні питання та проблеми.

Екранізації творів Андрія Кокотюхи

Окремі твори Андрія Кокотюхи були екранізовані. Як до прикладу, за однією з його журнальних публікацій на студії ім. О. Довженка був знятий фільм під назвою «Тупик». Режисером виступив Григорій Кохан. Ще однієї екранізації заслужила книга «Червоний», яка лягла в основу однойменного фільму, який став кращим українським фільмом в прокаті. Прем’єра фільму відбулася в 2017 році. Окремі твори адаптувались автором для інших телевізійних проектів.

Письменник Андрій Кокотюха - біографія, фото

Чимало творів з-під пера Кокотюхи були видані в серіях. З таких можна згадати «TeenBookTo» видавництва Фоліо та «ретророман». Циклами виступають: «Павутиння мороку» та «Вигнанець».

Підбиваючи підсумок, можна дійсно стверджувати, що Андрій Кокотюха є дійсно популярним та відомим українським літератором. Його книги видаються великими тиражами, та знаходять відгук серед читачів. Скачати всі книги Андрія Кокотюхи безкоштовно читач може в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (ртф). Читайте онлайн книги Андрія Кокотюхи, або слухайте їх в форматі аудіокниг на нашому ресурсі електронних книг без реєстрації.


У кожного автора в житті траплялись різні цікаві події, які могли вплинути на його творчість. До того ж у кожного з них в особистій колекції є збірки віршів, великі або маленькі твори, знамениті та не дуже. А тому перед тим, як почати читати книжки, варто дізнатися біографію або автобіографію письменника, побачити його фотографії. На нашому літературному порталі ви знайдете у списку всі найвідоміші твори Андрія Кокотюхи, та зможете їх читати онлайн або слухати аудіокниги.

Повна біографія та творчість Андрія Кокотюхи допоможуть вам дізнатись про те, як письменник жив, чого прагнув, у що вірив. Цікаві факти про Андрія Кокотюхи розкриють його секрети, про які ви точно не знали.

У нас ви також можете ознайомитись з короткою біографією (коротко, скорочено) письменника Андрія Кокотюхи українською мовою з портретом та фото. В ній будуть основні важливі моменти про життя видатної людини, а зображення дозволять краще її пізнати.

Наша онлайн-бібліотека пропонує скачати книги Андрія Кокотюхи в різних форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf, epub. В повному зібранні творів ви знайдете прозу та поезію, ті твори, які ви вже, можливо, читали, і ті, про які навіть не чули.

Цитати Андрія Кокотюхи

Роки викристалізовують нас. Розділяють справжні цінності від емоційних і хвилинних.

— Не ліпи мені тут горбатого, Червоний! Ти воював проти Радянського Союзу, проти своєї батьківщини…

— А ваш Радянський Союз, Вікторе, не моя батьківщина! — різко перебив мене Червоний, подавшись уперед, і в його очах я вгледів не бачений раніше блиск. — Моя Батьківщина — це Україна. Не оця, придумана вами Українська Радянська Республіка, а вільна країна. Де нема ні радянської влади зі Сталіним та Кагановичем, ні польської шляхти з Пілсудським, ані німецького рейху з Гітлером та його намісником Кохом. Навіть царська Росія та Австро-Угорська монархія — теж не наше.

— Але революція скинула царя та звільнила народи! А товариш Сталін цю справу довершив…

— Більшовики не дали волі Україні. Вони перебрали владу над моєю країною спочатку в російського царя, потім у поляків, а тепер ось у німців. Мій народ комуністи далі тримають у неволі. Тобі важко це зрозуміти, але так є, хлопче.

Як можна бути залюбленим у те, чого не існує? — думав я. Як можна бути патріотом країни, якої немає на мапі? Як можна говорити мовою, яку давно заборонили? Як можна цікавитися старовиною, яка закінчилася так фатально?

Тоді поясни мені, Михайле Середа, чому всюди, де нема комуністів, називатися громадянином і мати громадянські права — це честь. А тут «громадянином» тебе називають, коли позбавляють громадянських прав. Ніколи не думав про це, друже Михайло?

Коли ти вірний владі, ти для них — товариш. Але щойно стаєш для них ворогом народу, відразу перестаєш бути товаришем. Тебе заковують у кайдани, тягнуть в тюрму, там б’ють смертним боєм, і ти вже не товариш — ти громадянин. Лише громадянин!

Відгуки на письменника «Андрій Кокотюха»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *