«Кармелюк» Марко Вовчок

«Кармелюк» Марко Вовчок

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1187 переглядів
1187 переглядів

Про книгу «Кармелюк» Марко Вовчок

Марко Вовчок (Марія Вілінська) цікавилася історичним минулим України протягом усього свого життя. Продовжуючи традиції українського фольклору у своїй творчості, вона оспівувала славних героїв, які готові були віддати своє життя за рідну землю. Одним із таких героїв є керівник повстанського руху Устим Кармелюк в однойменній героїчній повісті-казці. Під проводом селянського ватажка на Поділлі в 1813-35 рр. відбулося народне повстання проти царського уряду.

Книга «Кармелюк» написана у жанрі повісті-казки з використанням фольклорних матеріалів. Марко Вовчок відтворила образ Кармелюка таким, яким він зображений у народному уявленні: мужнім, сильним, хоробрим, кмітливим. Письменниця романтизує та возвеличує національного героя, який залишив родинне вогнище й спокійне життя заради боротьби за справедливість.

Тема боротьби українського народу за національне й соціальне визволення є наскрізною у творчості видатної письменниці. В нашій бібліотеці електронних книжок можна скачати книгу «Кармелюк» Марка Вовчка безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб) для комфортного читання в будь-яких мобільних пристроях.

Ця повість-казка сповнена щирої любові письменниці до українського народу та славного оборонця рідної землі Устима Кармелюка. Пропонуємо вам читати онлайн книгу «Кармелюк» Марка Вовчка українською мовою на нашому сайті.

Цитати з книги «Кармелюк» Марко Вовчок

Та знаходяться ж у світі красному люди, що їх жодна краса не вчарує…

Хто бував на Україні? Хто зна Україну?Хто бував і знає, той нехай згадає, а хто не бував і не знає, той нехай собі уявить, що там скрізь білі хати у вишневих садках, і весною… весною там дуже гарно, як усі садочки зацвітуть і усі соловейки защебечуть. Скільки соловейків тоді щебече — і злічити, здається, не можна. 

Літа ж мої, літа мої, літа молоденькі,

Он, коли ж ви так даремні, будьте коротенькі.

Кажуть люди, що-м щасливий,— я з того сміюся,

Бо не знають, як я часом сльозами заллюся.

Куди піду і попнуся, скрізь багач панує,

У розкошах превеликих днює і ночує.

Убогому, безщасному тяжкая робота,

А ще гіршая неправда, вічная скорбота!

Скачати безкоштово книгу «Кармелюк» Марко Вовчок

Рекомендації

Відгуки на книгу «Кармелюк» Марко Вовчок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *