«#ЯНеБоюсьСказати» Настя Мельниченко

«#ЯНеБоюсьСказати» Настя Мельниченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
3174 переглядів
3174 переглядів

Про книгу «#ЯНеБоюсьСказати» Насті Мельниченко

У середині 2016 року журналістка та громадська активістка Настя Мельниченко створила соціальний проект, розмістивши його у мережі facebook під хештегом “#ЯНеБоюсьСказати”. Мета цієї акції – дати можливість жінкам розповісти про страшні випадки, пов’язані із сексуальними домаганнями або насильством. Настя розпочала зі своїх історій та закликала дівчат і жінок до відвертості, адже замочування цих жахливих подій може ще більше посилити цю проблему в сучасному суспільстві.

У флешмобі взяло участь багато сотень українок. Багато з них вперше вилили душу й розповіли, про що замовчували кілька років. Починаючи читати ці зізнання, зіткані з болісних спогадів наших сучасниць, стає моторошно від того, що на кожному кроці, навіть у звичайних побутових ситуаціях, нещасну жінку може очікувати велика трагедія. Особливо вражає те, що насильниками стають знайомі люди дівчат і жінок і навіть їхні родичі.

Настя Мельниченко зіткнулася з тим, що багатьох жертв насильства засуджують і звинувачують у тому, що відбулося – мовляв, самі винні, бо носите короткі спідниці або вузькі брюки, провокуючи чоловіків на злочини. Авторка запевняє, що провина лежить лише на чоловіках і звертається до дівчат, щоб вони не навішували на себе ярлики.

Проект “#ЯНеБоюсьСказати” рясніє історіями про те, що зґвалтовані дівчата й жінки не знаходять підтримки в своїй сім’ї та навіть серед правоохоронців. На жаль, багато таких випадків залишаються безкарними. Якщо від насильства страждають маленькі діти, вони навіть не знають, що з ними відбулося і що треба кликати когось на допомогу.

На основі цього проекту активістка написала книгу з однойменною назвою. Мета цього твору – показати підростаючому поколінню та батькам, звідки може прийти насилля та як його запобігти. Крім того, ця відверта книга вчить, як розпізнати, що дитина чи підліток пережили домагання в сексуальному плані, та як правильно будувати стосунки з жертвами насильства.

Книгу “#ЯНеБоюсьСказати” обов’язково треба скачати (безкоштовно у форматах fb2, txt, epub, rtf) чи прочитати онлайн всім підліткам та батькам. Це – своєрідний імунітет проти свавілля нашого суспільства та шлях до розуміння дитячих і підліткових страхів та занепокоєнь.

Завантажити безкоштовно книгу «#ЯНеБоюсьСказати» Насті Мельниченко

Рекомендації

Відгуки на книгу «#ЯНеБоюсьСказати» Насті Мельниченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *