«Поміж сірих сутінків» Рута Шепетіс

«Поміж сірих сутінків» Рута Шепетіс

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1296 переглядів
1296 переглядів

Про книгу «Поміж сірих сутінків» Рути Шепетіс

Вони гинутимуть від куль енкаведистів, від цинги й тифу, але не припинятимуть вірити, що колись побачать замість крижаного моря Лаптєвих рідну Балтику. Історію депортованих литовців – свою історію – розповість п’ятнадцятирічна художниця Ліна. Так, як уміє найкраще, – олівцями й сірою аквареллю з попелу. Про перше кохання, про зниклого в сибірських тюрмах батька, про матір, яка стоїть на колінах перед застреленою дівчиною, про безнадію і віру в силу людської гідності, з якою маленький народ здолав великі випробування.

Цитати з книги «Поміж сірих сутінків» Рути Шепетіс

Ви коли-небудь питали себе, якою є ціна людського життя? Того ранку життя мого брата вартувало кишенькового годинника.

Тато казав: учені вважають, що з Місяця Земля здається блакитною. Тієї ночі я була згодна з ученими. Я б намалювала Землю блакитною, обважнілою від сліз.

Наступного дня охоронці викинули її закоцюблене тіло з вагона. Мати з риданням кинулась за дочкою. Пролунав постріл. Щось важке впало на землю. Мати, яка сумує за дитиною, їх дратувала.

Я ненавиділа їх – і Радянський Союз, і НКВД. Я посіяла в серці зерно ненависті.Я поклялася, що воно виросте в могутнє дерево і коріння його задушить їх усіх.

Завантажити безкоштовно книгу «Поміж сірих сутінків» Рути Шепетіс

Рекомендації

Відгуки на книгу «Поміж сірих сутінків» Рути Шепетіс

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *