Панас Мирний

Панас Мирний

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Книги Панаса Мирного

Біографія Панаса Мирного

За роки існування української державності було чимало митців, присвятивши своє життя визвольній боротьбі в лавах руху за незалежну Україну. Один з них – визнаний класик, письменник Панас Мирний, автор найвідоміших оповідань, романів, повістей та новел. Знайти повний список творів та читати онлайн книги Панаса Мирного українською на нашому порталі ви зможете безкоштовно.

Панас Мирний, з народження – Рудченко, народився в Миргороді (сучасна Полтавська область) 13 травня 1849 року. Батько майбутнього літературного митця займав посаду бухгалтера в місцевому повітовому казначействі, тому сім’я маленького Панаса вважалась достатньо заможною.

Будучи юнаком, Панас Рудченко поступає на навчання в Миргородське парафіяльне училище. Трохи пізніше він стає студентом Гадяцького повітового училища. Перебував на навчанні юнак недовго. Бажаючи заробляти гроші власними силами, він через декілька років після вступу покидає обидва заклади та вже в 14-річному віці починає працювати.  Панас Мирний - біографія і фото

Важкі зміни в житті українського письменника

В 1863 році настає один з найважливіших етапів в житті Панаса. Хлопцеві вдається влаштуватись на посаду чиновника в повітовому суді Гадяча.
Через рік Панас Рудченко йде на підвищення. Його призначають помічником бухгалтера при повітовому казначействі міста Прилук, а роком пізніше він обіймає цю ж посаду в Миргороді.

Увесь 1871 рік Панас Рудченко працює на різних чиновницьких посадах міста Полтави. Тоді ж він робить перші кроки у своїй літературній кар’єрі. В 1872 році львівське видання «Правда» публікує його перші вірші: «Україні» та «Лихий попутав», підписані псевдонімом «Панас Мирний».

У 1875 році закінчилась робота над написання найвідомішого твору публіциста – роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні», співавтором котрого став його брат – Іван Білик. Вперше цей шедевр був опублікований лише 1880 року, у швейцарській Женеві.   Панас Мирний - біографія автора

Суспільні погляди класика

З молодих років відважного українського класика тягнуло до визвольницької боротьби. За своє життя він ставав учасником різноманітних організацій, котрі мали на меті здобуття Україною повної незалежності.

Яскравим прикладом сміливості Панаса Мирного та його небажання миритися став випадок 1914 року. Тоді російська влада заборонила вшановувати пам’ять Тараса Шевченка. В розпачі Панас Мирний написав відозву, в котрій в надзвичайно гострій формі висловив своє обурення та протест.

Після остаточного встановлення радянської влади на території України, Панас Мирний, будучи хворим чоловіком, влаштовується на роботу в фінансовий відділ Полтавської губернії. 28 січня 1920 року великий український поет та письменник помирає.

Літературна кар’єра класика не була дуже продуктивною, адже левову частку свого життя він віддав боротьбі з російською владою. Все ж, до наших днів дійшли книжки, котрі варто повністю прочитати або слухати без реєстрації кожному любителю класичної літератури XIX–XX століття. Кращі електронні книги автора: повісті «Лихі люди», «Голодна воля», «П’яниця», геніальна п’єса «Лимерівна», оповідання «Морозенко», «Замчище», «Пасічник» та інші.   Панас Мирний - книги письменника

Щоб скачати всі книги Панаса Мирного, достатньо просто вказати формат: fb2 (фб2), txt (тхт), epub (єпаб), rtf (ртф). Правдива хронологія подій в кращих літературних творіннях українського класика тісно переплітається з напруженою атмосферою тих важких часів, героїчними вчинками простого українського народу, котрий понад усе хотів панувати на власній землі.


У кожного автора в житті траплялись різні цікаві події, які могли вплинути на його творчість. До того ж у кожного з них в особистій колекції є збірки віршів, великі або маленькі твори, знамениті та не дуже. А тому перед тим, як почати читати книжки, варто дізнатися біографію або автобіографію письменника, побачити його фотографії. На нашому літературному порталі ви знайдете у списку всі найвідоміші твори Панаса Мирного, та зможете їх читати онлайн або слухати аудіокниги.

Повна біографія та творчість Панаса Мирного допоможуть вам дізнатись про те, як письменник жив, чого прагнув, у що вірив. Цікаві факти про Панаса Мирного розкриють його секрети, про які ви точно не знали.

У нас ви також можете ознайомитись з короткою біографією (коротко, скорочено) письменника Панаса Мирного українською мовою з портретом та фото. В ній будуть основні важливі моменти про життя видатної людини, а зображення дозволять краще її пізнати.

Наша онлайн-бібліотека пропонує скачати книги Панаса Мирного в різних форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf, epub. В повному зібранні творів ви знайдете прозу та поезію, ті твори, які ви вже, можливо, читали, і ті, про які навіть не чули.

Цитати Панаса Мирного

"За дурною головою та й ногам лихо!"

Не дай, боже, якого случаю — i вмре, не уведене в закон!.. Кинулась Оришка по сусiдах… Всяк дякує, сторониться… Ходить вона по хатi — сама не своя: свiтить сiдим волосом, ломить сухi руки… Мотрi вже й не хвалиться: вона й без того ледве дише. На той час лучились у селi перехожi москалi. Оришка до них: «Москалики-лебедики, охрестiм дитя!» Купила москалям кварту горiлки. Тодi один якось згодився. Москаль за кума, сама Оришка за куму. Понесли до батюшки. А панотець i собi: «Як його такого виродка в хрест уводити?!» «Боже мiй!.. що його робити

Поки не знаєш добра у світі, то й лихо добром стає, а як погуляєш хоч раз на своїй волі, то тоді вже ніяким калачем не заманиш у неволю.

«Коли у душi холод i морок, то й докори туди не доходять, коли на серцi тума непроглядна, то й вони її не зворушать.»

Відгуки на письменника «Панас Мирний»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *