Григорій Квітка-Основ’яненко

Григорій Квітка-Основ’яненко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Книги Григорія Квітки-Основ’яненко

Біографія Григорія Квітки-Основ’яненко

Григорій Квітка-Основ’яненко – визначна постать в історії становлення класичної української літератури та професійного україномовного театру. Прославився як письменник в жанрі прози та соціально-побутової комедії. Устами своїх персонажів славив високі моральні та етичні цінності простих людей. Своїми творами зробив важливий вклад в розвиток української мови. Крім безпосереднього написання творів, був літературним критиком, репортером та активним учасником громадсько-політичного життя.   Григорій Квітка-Основ’яненко - біографія і фото

Біографія

Народився Квітка-Основ’яненко в селі Основа, що на Харківщині, 19 листопада 1778 року у родині козацького старшини зі славетного і відомого роду Квіток. Батьком став Федор Іванович, а мамою – Марія Василівна. Рід Квіток був прославленим як в часи Гетьманщини, так і за часів Російської імперії. Першу освіту Григорій почав здобувати вдома. Юного хлопчика навчали фольклору, історії, мові та різним мистецтвам. Згодом він почав навчатися в Курязькій монастирській школі. Значний вплив на формування інтересів та вподобань молодого юнака справив Григорій Сковорода, який був частин гостем в їх родині.

Культурний простір, в якому зростав Квітка, однозначно відобразився на його творчості. Ще в дитинстві Григорій багато читав та займався постановками сцен в домашньому театрі, де сам грав головні ролі.    Григорій Квітка-Основ’яненко - фото

Військова кар’єра

Як не дивно, хронологія навчання Квітки-Основ’яненка продовжилась не в світському навчальному закладі, а в військовому училищі. В віці 15 років він був включений до складу лейб-гвардії кінного полку в чині вахмістра. Після цього у 1796 році був ротмістром Сіверського карабинерного та Харківського кірасирського полків. Вже у 1810-х роках повністю відходить від військових справ, та робить кар’єру в Харківському кримінальному суді.

До списку занять письменника можна ще включити активну просвітницьку діяльність. Як він сам вважав, суспільство потрібно змінювати шляхом культурного впливу на нього через театр та літературу. Саме тому Квітка сприяв утворенню Харківського професійного театру. Окрім цього був благодійником та видавав кошти на різні культурні проекти.

Особливості літературної творчості

Напевно, під впливом друга дитинства, Григорія Сковороди, був прихильником написання літератури, що була присвячена простолюддю. За заповітом Сковороди він «ходив в народ», де збирав різний фольклор та відомості. На основі зібраної інформації часто писав свої роботи. Найважливішою та кращою роботою в літературній кар’єрі Квітки-Основ’яненка вважається роман «Маруся». В ньому він описував життя та побут українських селян. За цей твір в історії української літератури він посідає почесне місце «батька вітчизняної прози».

Творчість Квітки-Основ’яненка не оминули режисери та кіносценаристи ХХ століття. Його твори стали основою для цілого ряду фільмів, як до прикладу, фільм «Сватання на Гончарівці», що був знятий в 1958 році режисером Ігорем Зимгалом. Також були екранізовані «Шельменко-денщик», «Шельменко-денщик» та «Відьма».   Григорій Квітка-Основ’яненко - творчість

Підсумовуючи, Григорій Квітка-Основ’яненко, на рівні з Григорієм Сковородою, був одним з засновників нової української літератури. Якщо Сковороду вважають батьком поезії, то Квітка-Основ’яненко, беззаперечно, є батьком прози.

Скачати всі книги без реєстрації, безкоштовно за авторства Григорія Квітки-Основ’яненка можна в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (РТФ). Читайте книги Григорія Квітки-Основ’яненка українською мовою онлайн, або слухайте в форматі аудіокниг на нашому ресурсі електронних книг.


У кожного автора в житті траплялись різні цікаві події, які могли вплинути на його творчість. До того ж у кожного з них в особистій колекції є збірки віршів, великі або маленькі твори, знамениті та не дуже. А тому перед тим, як почати читати книжки, варто дізнатися біографію або автобіографію письменника, побачити його фотографії. На нашому літературному порталі ви знайдете у списку всі найвідоміші твори Григорія Квітки-Основ’яненко, та зможете їх читати онлайн або слухати аудіокниги.

Повна біографія та творчість Григорія Квітки-Основ’яненко допоможуть вам дізнатись про те, як письменник жив, чого прагнув, у що вірив. Цікаві факти про Григорія Квітки-Основ’яненко розкриють його секрети, про які ви точно не знали.

У нас ви також можете ознайомитись з короткою біографією (коротко, скорочено) письменника Григорія Квітки-Основ’яненко українською мовою з портретом та фото. В ній будуть основні важливі моменти про життя видатної людини, а зображення дозволять краще її пізнати.

Наша онлайн-бібліотека пропонує скачати книги Григорія Квітки-Основ’яненко в різних форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf, epub. В повному зібранні творів ви знайдете прозу та поезію, ті твори, які ви вже, можливо, читали, і ті, про які навіть не чули.

Цитати Григорія Квітки-Основ’яненко

Ні, я жива, я буду вічно жити, я в серці маю те, що не вмира…

"- I годi тобi хвалитись дiтьми. Хвалила ж сова своїх дiтей, що нема кращих на свiтi, а яка ж там совина краса?"

Я люблю, щоб дівчина була трохи бриклива, щоб мала серце з перцем.

Це була дійсність – хижа й жорстока, як зграя голодних вовків. Це була дійсність безвихідна, неминуча, як сама смерть.

Відгуки на письменника «Григорій Квітка-Основ’яненко»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *